Vier modellen weg bij Chrysler

Chrysler PT Cruiser convertible 2008
De nieuwe eigenaren van Chrysler roeren hun staart. Om het bedrijf snel gezond te krijgen, moeten zesduizend banen verdwijnen en worden vier modellen geschrapt.
Daimler en Chrysler zijn gescheiden en de investeringsmaatschappij Cerberus is de nieuwe eigenaar van de Amerikaanse automaker. Zij gaan er voor zorgen dat het almaar verliesgevende bedrijf gauw weer zwarte cijfers schrijft. De Amerikaanse krant Detroit News heeft de hand gelegd op de belangrijkste maatregelen.
Afgelopen woensdag hebben de eersten van zesduizend werknemers te horen gekregen dat hun baan niet wordt voortgezet. Werknemers worden uitgekocht en vele banen verdwijnen door natuurlijk verloop. Maar ook zijn er gedwongen ontslagen. Voor het einde van het jaar zullen de eerste 1.100 contracten zijn beëindigd.
Ook het modellenprogramma van Chrysler blijft niet buiten schot. De grootste dalers worden geschrapt uit het assortiment. Dat zijn de PT Cruiser cabriolet, de Crossfire roadster, de Pacifica en de Dodge Magnum wagon; ze verdwijnen in de loop van het volgende jaar. De eerste twee modellen zitten ook in het Europese programma. Ten opzichte van het vorige jaar zijn de verkopen van de PT Cruiser cabrio 27 procent gedaald. Naar alle waarschijnlijkheid mag de dichte versie van de PT Cruiser wél tot het einde van de modelcyclus blijven.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.