Vernieuwde Skoda Octavia: succesnummer fijngeslepen
Strak gezicht en nieuwe motoren
Skoda geeft zijn allergrootste huidige succesnummer een facelift. We hebben het dan niet over de Kamiq, Kodiaq, Fabia of Enyaq, maar over de Octavia. Die krijgt een strakgetrokken snuit en wordt verder vooral op detailniveau fijngeslepen.
Toen Skoda de vorige generatie van de Octavia een facelift gaf, ging het behoorlijk rigoureus te werk. De relatief traditioneel gevormde koplampen die het model aanvankelijk had, maakten in 2016 plaats voor in tweeën geknipte koplampen die de Octavia een eigenwijs front gaven. Nu gaat het in 2019 gepresenteerde huidige model onder het mes en ook nu ligt de focus op de verlichting, maar zo heftig als in 2016 gaan de Tsjechen ditmaal niet te werk.
De Skoda Octavia (Combi iV) van voor de facelift.
Tóch kun je de vernieuwde Skoda Octavia aan de voorkant direct van het inmiddels vier jaar oude origineel onderscheiden. De koplampen behouden in grote lijnen hun basisvorm, maar veranderen toch aanzienlijk. De voorheen in de onderzijde van de koplamp gehuisveste en uit twee naast elkaar geplaatste L-vormen bestaande led-dagrijverlichting wordt omgedraaid en bevindt zich nu boven in de kijkers. Opvallend daarbij is dat er voortaan een stukje dagrijverlichting door de grenzen van de koplampunit heen prikt en verder omlaag de neus in duikt. De Octavia is tegen meerprijs verkrijgbaar met nieuwe led-matrixkoplampen.
De Skoda Octavia krijgt nieuw bumperwerk en ook aan de achterzijden hebben de Tsjechen wat veranderingen aangebracht, zij het op subtiele wijze. Hier nemen we een herziene achterbumper waar. De achterlichten blijven hoe ze waren, al is met name het deel van de verlichting dat zich in de achterklep bevindt meer gesegmenteerd. Verder ontwaren we nieuwe lichtmetalen wielen.
De vernieuwde Skoda Octavia Combi.
Ook ín de Skoda Octavia is er nieuws. De ruimtelijk Tsjech profiteert van de komst van het nieuwe infotainmentsysteem van de Volkswagen Group. Dat zit al in de nieuwe Superb en Kodiaq en vond ook zijn weg naar de Volkswagen Tiguan, Passat en de herziene Golf. Het scherm heeft een diagonaal van 13 inch. Standaard is het overigens niet, een 10-inch display behoort immers tot de standaarduitrusting. Net als andere modellen van merken van de Volkswagen Group krijgt de Octavia functionaliteiten die de kunstmatige intelligentie van ChatGPT biedt. Meer technieuws: de Octavia heeft vanaf uitvoering Selection een 15-Watt inductielader en dankzij nieuwe usb c--poorten moet je je telefoon aanzienlijk sneller kunnen opladen dan voorheen. Geen Skoda zonder handigheidjes die het merk aan de Simply Clever-paraplu hangt. Daar zitten een paar nieuwe bij, waaronder een optionele automatische bagageruimteafdekking en een opbergbox achterin, waarin je bijvoorbeeld boodschappentassen kwijt kunt.
Nieuwe veiligheidssystemen zijn er eveneens. Net als de nieuwe Skoda Superb en Kodiaq krijgt ook de Octavia het uitgebreide Driver Alert-systeem. Park Assist - leverbaar op modellen met automaat - kan de Octavia zélf in een parkeervak zetten. Met Remote Park Assist kan dat ook zonder dat je daarbij zelf in de auto zit.
Skoda Octavia: met nieuw en groter infotainmentscherm.
Motoren
De Skoda Octavia is er straks weer als liftback en als Combi. Op de motorenlijst staat onder meer een 115 pk sterke 1.5 TSI viercilinder die de 1.0 TSI driecilinder van 110 pk vervangt. Deze is er met én zonder mild-hybride ondersteuning, net als de 150 pk sterke 1.5 TSI. De 1.5's hebben overigens cilinderuitschakeling, een stukje techniek dat het verbruik gunstig moet beïnvloeden. Alle mild-hybride uitvoeringen hebben - niet geheel verrassend - de DSG-automaat met zeven versnellingen. Waarschijnlijk keren later de plug-in hybride aandrijflijnen terug. De sportieve Octavia RS komt helaas niet naar Nederland. Een eventuele nieuwe Scout-uitvoering verwachten we hier evenmin.
De vernieuwde Skoda Octavia komt in het tweede kwartaal van dit jaar naar Nederland. Prijzen volgen in aanloop naar de marktintroductie.
Skoda Octavia: behoorlijk succesvol
Van de Octavia heeft Skoda - verspreid over diverse generaties - wereldwijd meer dan 7 miljoen exemplaren verkocht. Vorig jaar bracht Skoda in totaal 886.800 auto's aan de man. Daarvan waren er 192.000 stuks een Octavia. Het was daarmee het populairste model. Ruimschoots zelfs. Op plek twee stond de Kamiq met 116.500 verkochte exemplaren. In Nederland moest de Octavia vorig jaar enkel de elektrische Enyaq voor zich dulden. In 2023 zijn in ons land 4.158 Octavia's gekentekend. Sinds de introductie van de Octavia die Skoda onder de vleugels van Volkswagen introduceerde, zijn er in Nederland 116.620 stuks gekentekend. Daarmee is het in Nederland de populairste Skoda ooit.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Octavia Combi 1.0 TSI Greentech 115pk Business Edition | Cruise Control | Climate Control | Navigatie | Sensoren Voor + Achter |
- 2019
- 64.671 km

Skoda Octavia Combi 1.5 TSI Greentech Business Edition 150pk, Ideale caravan trekker 1500kg!!, Navigatie, Cruise controle, Clima controle, Pdc v/A, Xenon, Trekhaak, Nederlandse auto, Uniek 77.000km!!, Bovag afleverpakket 695,-
- 2020
- 77.256 km

Skoda Octavia Combi 1.0 TSI Greentech Ambition Business Airco ECC | Automaat | Trekhaak | Adaptive Cruise Control |Stoelverwarming | NAP | Apple Carplay Android Auto
- 2019
- 145.603 km