Verkoop tweedehands auto's verder toegenomen
Ook vorige maand weer meer occasionhandel
De verkoop van tweedehands auto's is al een tijdje weer aan het groeien. In 2011 stortte de occasionmarkt, net als die van de nieuwverkopen, flink in. Maar sinds eind 2013 is eigenlijk al weer sprake van een opgaande trend in de verkoopcijfers van tweedehandsjes.
Veel mensen die een auto willen kopen, kiezen de laatste tijd eerder voor een al gebruikte auto dan voor een nieuwe. Wat daarbij onder meer een rol speelt is dat veel fiscale voordelen op de aanschaf van kleine en zuinige nieuwe personenwagens zijn afgeschaft.
De nieuwverkopen krabbelden afgelopen maand ook weer wat op. Maar het dal waaruit autodealers moeten komen is veel dieper en herstel hier is pas recent ingezet. Dealers leverden in juli samen een kleine 34.000 nieuwe personenwagens af, een stijging van bijna 14 procent ten opzichte van een jaar geleden.
Lees ook

Longbow Speedster: minder dan 900 kilo en bijna 450 kilometer bereik

Toyota bZ4X als knalharde sportieveling met meer dan 400 pk

Kia EV4 GT is lekker dikke en brutale sportsedan

Hoe komt onze occasionduurtest Lexus IS 300h (2019 - 70.000 km) door de technische keuring bij Joep?
