AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Verder rijden op grasstroom dan op biobrandstof
Elektriciteit gemaakt van planten en gebruikt voor een elektrische auto levert een hoger rendement op dan wanneer deze planten tot biobrandstof worden verwerkt waarop een auto met verbrandingsmotor rijdt. Bio-elektriciteit levert 81 procent meer kilometers op per hectare dan bioethanol terwijl de uitstoot van broeikasgassen 108 % lager ligt. Dat meldt het vakblad Science.
Het uitgangspunt van de studie was de beperkte beschikbaarheid van land om te voorkomen dat voedselprijzen stijgen en dat landhervorming leidt tot extra CO2-emissies. De onderzoekers hebben gekeken hoe ver verschillende soorten auto's kunnen rijden op de bioenergie. "We willen hiermee laten zien dat we ook moeten nadenken hoe land en gewassen gebruiken en dat we ons niet alleen moeten richten op de beste manier om ethanol te produceren," vertelt Elliott Campbell, professor aan de University of California in Merced.
De onderzoekers namen in de berekeningook de energie mee die nodig is voor de productie van de voertuigen. De elektrische aandrijving levert de meeste kilometers per hectare op omdat de elektromotor de energie veel efficiënter omzet in beweging, verklaart Campbell. De auto's die rijden op biobrandstof zijn in het voordeel als het gaat om de snelheid waarmee de tank kan worden gevuld en de lage kosten om ze geschikt te maken voor de nieuwe brandstof (100 100 dollar per auto).
Co-auteur Chris Field, directeur van de afdeling Global Ecology bij het Carnegie Institution zei: "We hebben vastgesteld dat het omzetten van biomassa in elektriciteit de beste oplossing is als het gaat om twee beleidsterreinen: transport en klimaat. Maar we moeten ook kijken naar andere aspecten, zoals het watergebruik, luchtvervuiling en de kosten".
Bron: www.zerauto.nl.
Plaats een reactie
Lees ook
Nieuws

'Ioniq' wordt nog verder losgeweekt van Hyundai: Venus en Earth

Vergeet de EQB, zijn opvolger is de goed uitgerijpte GLB
Nieuws

Veel minder flitsboetes in 2025, maar meer staandehoudingen
Nieuws

Ruim 2 miljoen geëlektrificeerde auto's in Nederland
Nieuws
