Toen in het nieuws: Alfa Romeo 155

Opvolger Alfa 75 vermomd als Fiat Tempra

Alfa Romeo 155 spionage (AutoWeek 23 1990)
Alfa Romeo 155 spionage (AutoWeek 23 1990)Alfa Romeo 155 spionage (AutoWeek 23 1990)Alfa Romeo 155 spionage (AutoWeek 23 1990)Alfa Romeo 155Alfa Romeo 155Alfa Romeo 155
Twee weken geleden zagen we in 'Toen in het nieuws' een gecamoufleerde Renault Laguna voorbij komen, nu is het tijd voor een als Fiat Tempra vermomde Alfa Romeo 155.

Wat schreven we 25 jaar geleden precies voor artikelen en hadden we het een beetje bij het rechte eind? We vroegen het ons de laatste tijd - ook in verband met ons jubileum dit jaar - steeds vaker af en besloten dat het een goed idee zou zijn om wekelijks terug te blikken op onze eerste jaargang uit 1990.

De scoop van AutoWeek nummer 23 uit 1990 was van de opvolger van de Alfa 75, die door onze spionagefotograaf in Fiat Tempra Station-vermomming en voorzien van 164-wielen werd gekiekt in het ijzig koude Lapland. Het was natuurlijk nog in het analoge tijdperk, waarbij vers spionagemateriaal een aanzienlijk langere route moest afleggen voordat het bij onze lezers terecht kwam.

Wat schreven we?

Dat de opvolger van de 75 technisch gebaseerd is op de Fiat Tipo en Lancia Dedra en is voorzien van onafhankelijke wielophanging rondrom. De viercilinders zijn dwarsgeplaatst en hebben een inhoud van 1,8 en 2,0 liter. De zescilinder wordt in lengerichting geplaatst en meet 2,0 of 2,5 liter. Ook komt er een turbodiesel en een 4WD-versie met 160 pk. Ondanks het camouflagemateriaal wist redacteur Mario Prinsen te melden dat de auto een omhoog lopende lijn aan de zijkant heeft en dat de verlichting aan de achterkant over de volle breedte loopt, 'zoals dat tegenwoordig gebruikelijk is bij de Itailaanse autofabrikant'.

Wat zeggen we nu?

Dat de opvolger van de 75 in januari 1992 als 155 werd gepresenteerd en dat er inderdaad veel technische overeenkomsten waren met de Dedra en Tipo. Dit betekende een radicale switch van achter- naar voorwielaandrijving. Het motorenaanbod zag er iets anders uit dan we voorspelden. Zo was er naast genoemde 1.8 en 2.0 Twinsparks ook nog een 1.7 achtklepper van 115 pk leverbaar als basismotor. Een paar jaar later, na de komst van de 'widebody', had je ook nog een 1.6 Twinspark met 120 pk.

De (dwarsgeplaatste) V6 was er eentje met 2,5 liter inhoud en turbodieselen kon met een vierpitter van 2,0 en 2,5 liter. Een vierwielaangedreven Q4 kwam er inderdaad, die werd voortbewogen door een 2,0-liter viercilinder turbo 16-klepper met 190 pk.

Bij de voorspelling van de 'doorlopende' achterlichten gingen we een beetje de mist in; in tegenstelling tot de smalle balk van de 164 had de 155 twee 'normale' achterlichtunits (die wel met elkaar waren verbonden door een dun balkje). De 155 bleef tot 1998 in productie en werd opgevolgd door de 156.

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.