Toch weer miljoenen voor Saab

Saab in Trollhättan | Foto: ANP/AFP
Het is Victor Muller toch gelukt om miljoenen los te krijgen bij Youngman voor de redding van Saab.

Gisteren zag het er heel duister uit voor Saab, vandaag is er weer een zucht van verlichting. De Chinese partner Youngman maakt in eerste instantie een bedrag over van een kleine 35 miljoen euro om de schulden bij de Zweedse belastingdienst te betalen. Daarna volgt nog eens een bedrag van twintig miljoen euro waarmee eindelijk de achterstallige salarissen kunnen worden betaald. Voor het einde van het jaar zouden nog enige miljoenen volgen. Dat weet het Zweedse Dagens Industri te melden.

De informatie over de betalingen zou voor 13.00 uur vanmiddag bij het gerecht in Vänersborg binnen moeten zijn. Op die manier kan de vrijwillige reorganisatie kunnen worden voortgezet. Verder weet Dagens Industri te melden dat het eerste geld al vrijdag is overgemaakt maar dat er vertraging zit in het Chinese banksysteem. Inmiddels is vanochtend de eerste betaling binnen op de rekening van Saab.

Lezersreacties (70)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.