'Toch geen Alfa Spider op Mazda-basis'
Mazda en het Fiat-concern zijn samen bezig een tweezits roadster op de markt te brengen. Bij Mazda gaat die uiteraard door het leven als MX-5, terwijl Fiat de auto als Alfa Spider op de markt zou brengen. Met eigen motoren en een eigen carrosserie wordt het gebruikmaken van hetzelfde platform door de merken zo veel mogelijk gecamoufleerd.
Volgens Automotive News zou de komst van de Alfa-versie inmiddels op losse schroeven staan. In september gaf Fiat-Chrysler CEO Sergio Marchionne namelijk aan dat er onder zijn bewind geen Alfa Romeo's zullen verschijnen die niet in Italië worden gebouwd. Volgens de planning loopt het MX-5-derivaat straks in Japan van de band, dus aan die voorwaarde zou de Spider niet kunnen voldoen.
Dit wil gelukkig niet zeggen dat de Italianen helemaal van de tweezitter af zien: Fiat of Abarth zou met het model aan de haal gaan. Mochten de geruchten kloppen, dan zou er voor Alfa een alternatief kunnen schuilen in de vorm van een open 4C. Die middenmotor-sportwagen is Italiaans in hart en nieren, en voldoet dus in ieder geval aan Marchionnes voorwaarden.
Uitgelicht aanbod
Lezersreacties (38) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.