Titanenstrijd: Corvette ZR1 versus SRT Viper
Het Amerikaanse Motor Trend heeft onlangs de Corvette ZR1 tegenover zijn nieuwe rivaal, de SRT Viper GTS, gezet. De huidige ZR1 is met bijna vijf jaar op de teller in het land van de pk-monsters alweer een oudgediende aan het worden. Verrassend genoeg ging de 'Vette met de overwinning aan de haal.
Coureur Randy Pobst werd opgetrommeld om de twee krachtpatsers over circuit Laguna Seca te blazen. In de ZR1 zette hij een tijd neer van 1:33.70, iets sneller dan de Dodge Viper ACR uit 2010. De SRT Viper, de nieuwste generatie, kwam niet verder 1:35.70. Daar moeten we even bij vermelden dat de ACR uit 2010 specifiek een raceuitvoering is. De prestatie van de SRT Viper is absoluut niet slecht te nomen, het is de zesde snelste tijd die een handgeschakelde productieauto ooit op het circuit heeft neergezet. Geloof het of niet, hij is zelfs sneller dan geraffineerde technologische hoogstandjes als de Lexus LFA, Ferrari 458 Italia en zelfs de mythische Nissan GT-R.
Uiteraard viert SRT geen feestje om de resultaten. SRT-hoofd Ralph Gilles meldde op Twitter dat "de auto nog heel veel over had en nog niet op zijn limiet zat". Ook Randy Pobst krijgt een kleine sneer: "Hij heeft altijd moeite gehad met de Viper, wij hebben de Viper getest op meerdere circuits en hebben nog nooit een achterstand waargenomen. Veel coureurs zijn bang voor het apparaat.".
Voor volgend jaar staat een splinternieuwe Corvette op de planning. In januari trekt Chevrolet het doek officieel van zijn nieuwe supercar af.