Tesla verwacht minder auto's te leveren

Tesla's honderdste Supercharger
Tesla Motors denkt dit jaar minder wagens af te kunnen leveren dan eerder was voorspeld. Dat meldde het bedrijf woensdag na het einde van de handel op de beurzen in New York.

De onderneming van topman Elon Musk verwacht dat het aantal leveringen uitkomt op 33.000, terwijl eerder op 35.000 afgeleverde auto's werd gerekend. Volgens het bedrijf zijn er vertragingen in de productie en is er geen sprake van een zwakkere vraag. Er werd dit kwartaal een recordaantal van 7785 auto's geleverd, aldus Tesla. De omzet steeg met 55 procent naar 932 miljoen dollar (746 miljoen euro), terwijl een nettowinst werd behaald van 3 miljoen dollar. Daarmee overtrof Tesla de verwachtingen van analisten.

Verder liet Tesla weten dat de nieuwe cross-over Model X vanaf het derde kwartaal van volgend jaar geleverd zal kunnen worden. Eerder zou het nieuwe model in de zomer van 2015 op de markt komen.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (64)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.