'Tesla plant gratis zelfrijdende taxidienst in Californië'

Met Cybercab?

Tesla Robotaxi

Tesla is van plan een ​​gratis zelfrijdende taxidienst te lanceren in Californië. Dat meldt The Washington Post.

De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk heeft eind vorig jaar daartoe een vergunning aangevraagd bij de California Public Utilities Commission, aldus de krant.

Het doel van de lancering van een gratis dienst is om uiteindelijk betalende passagiers in autonome voertuigen door de staat te kunnen vervoeren. Tesla heeft al toestemming om zijn zelfrijdende voertuigen in Californië te testen met een mens achter het stuur, aldus TheWashington Post.

De aanvraag in Californië past in Musks doel om volledig autonome voertuigen landelijk in te zetten, een ambitie die hij eerder 'cruciaal' heeft genoemd voor de toekomst van het bedrijf, schrijft de krant.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (52)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.