'Tesla gaat flink snijden in personeelsbestand'

Vraag zakt

Tesla gigafactory berlijn Duitsland fabriek

Hoewel de Tesla Model Y vorig jaar nog de best verkochte auto ter wereld was, ziet het er in bredere zin relatief gezien wat minder denderend uit bij Tesla. Het zou nu zelfs leiden tot een flinke krimp in het werknemersbestand.

Tesla ziet de vraag naar zijn auto's wat teruglopen en gaat mogelijk een groot deel van zijn personeel ontslaan. Het doorgaans goed ingevoerde Electrek meldt dat op de werkvloer van de fabrikant van elektrische auto's geruchten rondgaan over een grote reorganisatie waarbij tot 20 procent van de banen verloren zou gaan. Dat zou neerkomen op tienduizenden ontslagen. In de Verenigde Staten heeft Tesla volgens Electrek al bepaalde diensten gekortwiekt. Verder heeft het recent aangekondigd de productie wat te verlagen in zijn Gigafactory in het Chinese Shanghai.

Tesla, dat vorig jaar wereldwijd meer dan 140.000 werknemers telde, heeft het slechtste kwartaal in jaren achter de rug. In het eerste kwartaal van dit jaar leverde het bedrijf nog geen 387.000 auto's af aan klanten, fors minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. Tesla kampt verspreid over de wereld met een zwakkere vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China.

Update: Inmiddels meldt persbureau Bloomberg dat Tesla-topman Elon Musk in een mail aan medewerkers heeft aangekondigd dat wereldwijd 10 procent van de banen verdwijnen.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (265)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.