Tanken in Belgie, tanktoerisme, benzine
 
Nieuws

Tanken in België wordt fors goedkoper

Meer dan 70 cent verschil

Tanken in België wordt woensdag een stuk goedkoper. De prijzen aan de pomp dalen meerdere centen, meldt de Federale Overheidsdienst Economie. Ook in Nederland dalen de prijzen van benzine en diesel, al gaat dat minder hard.

De maximumprijs voor een liter Euro95 in België zakt met ruim 9 cent tot €1,866. In Nederland is de adviesprijs dinsdag met ruim 2 cent gedaald tot €2,599 per liter, blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Het verschil in de prijs van een liter benzine tussen België en Nederland is tot boven de 70 cent opgelopen.

Het verschil in de dieselprijs tussen beide landen is minder groot. Voor een liter diesel betaalt een automobilist in België woensdag bijna 8 cent minder, op €2,211. Ook dat is goedkoper dan in Nederland, waar de adviesprijs dinsdag ruim 2 cent zakte tot €2,635 per liter. De adviesprijs wordt doorgaans alleen langs de snelweg gevraagd.

De prijs van benzine en diesel reageert met vertraging op de olieprijzen. Die gingen maandag flink omlaag na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het voorlopig afblazen van een geplande aanval op Iran. Dinsdag gingen de prijzen voor ruwe olie weer iets omhoog. Brentolie werd ruim 2 procent duurder op 85,68 dollar per vat.

Lees ook

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.