Stelling: 'Mijn mening over Chinese auto's is onlangs veranderd'

Wentijd voorbij

MG 4 Electric X-Power

Er zijn inmiddels al een aantal jaren modellen van meerdere Chinese automerken in Nederland te koop. Is jouw mening over Chinese auto's in de afgelopen paar jaar veranderd?

Het lukte Landwind niet om met de X6 de harten van de Europese consument te veroveren en ook de in 2010 - ook in Nederland - op de markt gebrachte Landwind CV9 wist geen deuk in het automobiele pakje boter te slaan. Het zou jaren duren voordat het startschot klonk van een nieuwe invasie van Chinese fabrikanten die toe wilden treden tot de Europese markt. Het is dit jaar vijf jaar geleden dat het Chinese MG van SAIC Motor de ZS EV in Nederland op de markt bracht. Niet veel later volgde de plug-in hybride EHS en inmiddels bestaat het leveringsgamma van MG hier al uit zeker zes modellen.

MG zou zeker niet lang het enige Chinese merk in Nederland zijn. Inmiddels kun je auto's kopen van Hongqi, BYD, Aiways, Seres, Xpeng, Nio, Zeekr en Lynk & Co. Dan zijn er ook nog eens Chinese fabrikanten die maar wat graag naar Europa willen komen of al Europese plannen hebben gepresenteerd. Van Ora tot Wey en van Omoda tot HiPhi, Avatr en Neta. Er zijn diverse redenen te bedenken om wel of geen voorstander te zijn van de aanwezigheid van Chinese auto's op de Nederlandse automarkt.

Inmiddels zijn er al zeker een paar jaar meerdere Chinese merken in Nederland actief. Misschien heb jij de afgelopen jaren wel kans gehad te rijden in een Chinese auto en ben je daar zodanig van onder de indruk geraakt dat je mening over Chinese auto's in positieve zin is bijgesteld. Het tegenovergestelde is ook mogelijk: wellicht was je ervaring met een Chinese auto zo beroerd dat je juist slechter over Chinese auto's bent gaan denken, of misschien waren er geopolitieke ontwikkelingen die jouw mening hebben veranderd.

Tijd voor een stemronde, waarbij we de volgende stelling poneren:


Toelichtingen en argumenten kun je in de reacties kwijt. Zoals altijd geldt: jouw mening hoeft niet die van een ander te zijn. We zitten als het goed is allemaal op AutoWeek.nl omdat we iets met auto's hebben, wees dus een beetje lief voor elkaar en probeer je niet te veel uit de tent te laten lokken. De stelling is daarbij niet per se overeenkomstig met het standpunt van AutoWeek of de redactieleden.

Lezersreacties (274)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.