Stapels sterren bij NCAP-botsproeven

Suzuki SX4 S-Cross NCAP 2013
Suzuki SX4 S-Cross NCAP 2013Jeep Cherokee NCAP 2013Jeep Cherokee NCAP 2013Mercedes-Benz CLA-klasse NCAP 2013Mercedes-Benz CLA-klasse NCAP 2013
De meest recente resultaten van de EuroNCAP-crashtests zijn binnen. De Mercedes CLA-klasse, Suzuki SX4 S-Cross, Peugeot 2008 en de Jeep Cherokee zijn vol enthousiasme tegen muren en palen gelanceerd.

De botsproeven zorgen ongetwijfeld voor blije gezichten bij het management van bovenstaande merken. Alle vier de gepijnigde modellen hebben de EuroNCAP proeven namelijk met vlag en wimpel doorstaan. Vijf sterren dus, voor zowel de 2008, Cherokee, CLA als SX4.

Suzuki SX4 S-Cross

De enige Aziaat in het rijtje scoort samen met de Cherokee het beste op de veiligheid van de volwassen inzittenden en noteert hier een score van 92 procent op z'n rapport. Zowel bij een frontale aanrijding als bij een zijwaartse aanvaring met een paal - de meest gevreesde test - laat de SX4 S-Cross geen steekjes vallen. De veiligheid voor kinderen wordt met een score van 80 procent eveneens behoorlijk gewaarborgd. Achter het kopje voetgangersveiligheid lezen we een score van 72 procent. Het totaalpakket aan veiligheidssystemen zorgt voor een score van 81 procent.

Jeep Cherokee

Jeeps nieuwe Cherokee scoort van deze vier het een na beste als het op de veiligheid voor kinderen gaat. Met 79 procent scoort-ie net 1 procent lager dan de Suzuki SX4. Als voetganger kun je beter een andere auto in een onfortuinlijke situatie tegenkomen. De Cherokee weet hier een score van 67 procent op te strijken, de laagste score van dit gecrashete viertal. De veiligheidssystemen geven de Cherokee dan weer een nette 74 procent op z'n eindlijst.

Mercedes CLA

Volwassen inzittenden komen er in de Mercedes CLA-klasse ook niet bekaaid vanaf. De Duitser haalt hier 91 procent van de punten binnen. Kinderen kunnen dankzij de score van 75 procent eveneens met een gerust hart worden meegenomen. De voetgangersveiligheid valt met 74 procent net één procentje lager uit. Het uitgebreide pakket aan veiligheidsvoorzieningen, denk aan Attention Assist en Collision Prevention Assist, geven de CLA op dit vlak de hoogste score: 81 procent.

Peugeot 2008

Dan de 2008. De SUV op basis van de 208 scoort 88 procent voor de veiligheid van volwassen inzittenden, in dit rijtje eindigt hij op dat onderdeel achteraan het rijtje. De 2008 haalt 77 procent van de punten voor veiligheid van kinderen, daarbij moet-ie de Jeep en de Suzuki voor zich dulden. Met een score van 72 procent voor de bescherming van voetgangers eindigt-ie op hetzelfde niveau als de Japanner. Op het gebied van veiligheidsassistentie merkt NCAP op dat er geen gorderverklikkers achter aanwezig zijn en dat sommige veiligheidsinformatie niet in voldoende vertalingen te vinden is.

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.