Snelle Dodges voor Michigan State Police

Dodge Politewagens
De politie in de Amerikaanse staat Michigan, waar Chrysler zijn hoofdkantoor heeft en waar Motown nog steeds een begrip is, heeft twee nieuwe modellen gekozen als dienstwagens: de Dodge Magnum en de Dodge Charger.
De politie in de Amerikaanse staat Michigan, waar Chrysler zijn hoofdkantoor heeft en waar Motown nog steeds een begrip is, heeft twee nieuwe modellen gekozen als dienstwagens: de Dodge Magnum en de Dodge Charger.

De Michigan State Police heeft de Dodge Magnum, de tweelingbroer van de bij ons bekende Chrysler 300C Tourer, gekozen als dienstwagen. Maar de sterke arm heeft bovendien zijn oog laten vallen op de nieuwe Dodge Charger. Bij de keuze uit een aantal auto's was vooral het feit dat de twee Dodges achterwielaandrijving hebben van grote invloed op de keuze. Niet in de minste plaats waren ook het vermogen van 345 pk van de 5,7-liter Hemi V8 en de topsnelheid van 232 km/h doorslaggevend.
Dodge prepareert de politie-uitvoeringen volgens de eisen die daarvoor door de State Police zijn opgegeven. Zo hebben ze een extra koeler, speciale bumpers waarmee auto's eenvoudig aan de kant kunnen worden geschoven en is de schakelpook voor de automaat geïntegreerd in de stuurkolom. Bovendien is de achterbank met vinyl bekleed, zodat die gemakkelijk is te reinigen nadat daar verdachten hebben gezeten.

In de jaren '60, '70 en het begin van de jaren '80 domineerde de voormalige Chrysler Corporation de Amerikaanse markt van politiewagens met een marktaandeel van tussen 45 en 60 procent.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.