Snelheidsmeter 130 km/h (foto ANP)
 
Nieuws

Snelheid delen A9 en A12 omhoog

130 km/h op meer stukken weg

De maximumsnelheid op delen van de A9 en de A12 gaat omhoog naar 130 kilometer per uur. Dit heeft het ministerie van Infrastructuur en Milieu donderdag bekendgemaakt.

Op de A9 mag vanaf eind deze maand vanaf Beverwijk bij gesloten spitsstrook de hele dag 130 kilometer per uur gereden worden tot aan Alkmaar. Op de A12 gaat in september over een lengte van 22 kilometer tussen Reeuwijk en De Meern de snelheid omhoog van 120 kilometer per uur naar 130 kilometer per uur.

In Nederland is de maximumsnelheid 130 kilometer per uur. Op een aantal snelwegen geldt echter een lagere limiet. Dit heeft bijvoorbeeld te maken met de verkeersveiligheid en met de normen voor milieu en natuur.

Lezersreacties (31)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.