Slooppremie Groot-Brittannië 2.000 pond

Autosloop in Rotterdam | Foto: ANP
Groot-Brittanië komt halverwege mei met een sloopregeling. Wie een auto van 10 jaar of ouder inruilt, krijgt een bonus van 2.000 Britse pond (2.066,55 euro). De helft van dat bedrag komt van de overheid, de andere 1.000 pond wordt door het merk betaald dat de auto verkoopt.
Fabrikanten worden niet verplicht mee te doen aan deze slooppremie. De inruilbonus gaat half mei van start en duurt tot maart 2010, is het potje de Britse regering hiervoor heeft vrijgemaakt eerder leeg, dan houdt de sloopregeling voor die datum op. Er is 300 miljoen pond ter beschikking gesteld uit de schatkist.
Intussen wordt door autoverkopend Nederland uitgekeken naar het moment dat de Nederlandse sloopregeling van start gaat. Het is nog steeds onduidelijk wanneer de regeling, waarbij inruilers gebouwd voor 1 januari 1996 en na 1 januari 1990 1.000 euro opleveren, van start gaat. Een verschil met Groot-Brittannië is dat in Nederland ook de aanschaf van occasions wordt beloond, bij onze westerburen komen alleen mensen die een nieuwe auto kopen voor de regeling in aanmerking.
Veel merken wachten dat niet meer af en komen zelf al met initiatieven. Zo verdubbelt Fiat de slooppremie tot 2.000 euro en Citroën maakte gisteren bekend dat het zelfs inruilpremies tot 3.000 euro biedt, in het kader van de sloopregeling.

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.