Seat schrapt SDI-motor Ibiza

Seat Ibiza
De ongeblazen SDI-diesel en de 1,4-liter TDI met 75 pk verdwijnen uit het programma van Seat. Ze worden vervangen door een TDI-krachtbron met een bescheiden vermogen.
De ongeblazen SDI-diesel en de 1,4-liter TDI met 75 pk verdwijnen uit het programma van Seat. Ze worden vervangen door een TDI-krachtbron met een bescheiden vermogen.

De 64 pk sterke SDI-motor vormde de basis van het dieselprogramma van de Ibiza en de Cordoba. Voor het nieuwe modeljaar moet ook de 1,4-liter TDI met 75 pk wijken. De motoren worden vervangen door een 1,4-liter TDI met 70 pk. In verschillende buitenlanden zal ook versie met 80 pk worden geleverd. De Nederlandse importeur laat die achterwege.
De Ibiza haalt met de nieuwe diesel een topsnelheid van 166 km/u. De acceleratie van nul naar honderd verloopt in 14,8 seconden. Het gemiddelde brandstofverbruik bedraagt 4,7 liter op honderd kilometer. Met die gegevens valt hij precies tussen de SDI en de 75 pk TDI. De nieuwe motor is bovendien een stuk zuiniger dan de SDI die 6,3 liter diesel op honderd kilometer nodig heeft.

De Ibiza met de nieuwe diesel staat in de prijslijst voor bedragen vanaf 16.995 euro; de Cordoba is 1.000 euro duurder. De nieuwe diesel is standaard voorzien van een vijfversnellingsbak en voldoet aan de EuroIV-emissienorm.

PRIVATE LEASE Seat Ibiza

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.