Saleen met Foursixteen Model S naar Pebble Beach

Saleen Tesla Model S

De Amerikaanse pk-adepten van Saleen zijn achter de schermen druk bezig met het ontwikkelen van een razendsnelle Tesla Model S. Vandaag komen we te weten dat de elektro-krachtpatser Foursixteen gaat heten.

Saleen kennen we natuurlijk van de bijna overdreven sterke Ford's Mustang. Naast tunen van bestaande modellen, houden de Amerikanen zich wel eens bezig met het ontwikkelen van een geheel eigen model. In 2000 kreeg dat vorm in de fenomenale S7, maar voor de eerste EV van de autobouwers, vallen de creatievelingen toch weer terug op een bestaande auto.

In januari kregen we voor het eerst te horen dat Saleen zich bezig wil gaan houden met een elektrische auto. Later bleken de elektroplannen van Saleen net iets minder spannend dan aanvankelijk gedacht. De pk-liefhebbers gaan zich namelijk uitleven op een Tesla Model S. Zondag wordt de auto - die Saleen Foursixteen gaat noemen - op het concours d'élégance in Pebble Beach getoond.

Saleen geeft de Model S een behoorlijke bodykit en ook het interieur wordt omgetoverd tot een weelderig geheel. De Foursixteen wordt gebaseerd op de Model S P85, een auto die al in 4,6 seconden een sprintje naar de 100 km/h weet af te leggen. We zijn benieuwd wat Saleens versie zal weten te presteren.

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.