Saab 9-1 krijgt hybride-techniek

Saab 9X Concept Car

De Saab 9-1 staat pas op de kalender voor 2010. Toch is er al wat meer over het nieuwe compacte model bekend.

Het Zweedse vakblad 'Technikens Varld' weet te melden dat de Saab 9-1 wordt voorzien van hybride-techniek. Daarnaast zullen ook turbobenzinemotoren en diesels leverbaar zijn voor het model dat de concurrentie aangaat met onder meer de BMW 1-serie de Audi A3. De 9-1 deelt veel van zijn techniek met de opvolger van de Opel Astra die eveneens het Delta-platform van General Motors gebruikt.

Het hybride-systeem dat onder meer zijn opwachting maakt in de 9-1 wordt door GM samen met Mercedes-Benz en BMW ontwikkeld. Het bestaat uit twee elektromotoren en een accupakket dat die aandrijft. De accu's worden onder meer opgeladen door het gebruik van remenergie. Ook is de 9-1 voorzien van een start-stop-systeem en kan de auto accelereren op louter elektriciteit.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.