Renault negatiever over automarkt
'Wereldwijde krimp van 3 procent'
Renault verwacht dat wereldwijd de automarkt nog harder krimpt dan aanvankelijk werd aangenomen. De Franse autofabrikant stelt daarom zijn eigen vooruitzichten omtrent de verkopen naar beneden bij.
Het aantal verkochte personenauto's en kleine bedrijfsauto's neemt dit jaar wereldwijd met 3 procent af, verwacht Renault. Eerder werd nog gerekend op een krimp van 1,6 procent. Renault verwacht daarom dat de eigen opbrengsten rond die van vorig jaar liggen, terwijl het concern eerder nog uitging van omzetgroei.
Renault sloot de eerste zes maanden af met een omzet van een kleine 28,1 miljard euro, een daling van 6,4 procent ten opzichte van een jaar eerder. Het concern verkocht vooral minder auto's in Turkije, Frankrijk en Argentinië. Ook de verkopen aan partnerbedrijven daalden, mede doordat de activiteiten in Iran sinds augustus vorig zijn stilgelegd.
Onder de streep resteerde iets meer dan 1 miljard euro. Dat is bijna een halvering ten opzichte van de nettowinst van vorig jaar.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Renault
Lees ook

Test Renault Twingo E-Tech - Elektrische instapper is bruikbaar en volwassen

Deze (snelle) hatchbacks uit de jaren 80 en 90 worden snel meer waard

Opel Corsa scoort met fun-factor tegen uitstekende allrounder Renault Clio

'Gebruikte Renault Clio gekocht bij particulier, na week rammel in versnellingsbak, airco kapot'




