Renault 5 als brandweerauto de weg op
Elektrificatie van het wagenpark
De nieuwe Renault 5 oogstte de afgelopen tijd al de nodige lof, maar ook de brandweer is blijkbaar onder de indruk. Achttien exemplaren worden vanaf nu ingezet als brandweerauto in de veiligheidsregio’s van Flevoland en Gooi en Vechtstreek.
Wie binnenkort een Renault 5 E-Tech Electric in brandweeruitrusting tegenkomt, moet niet raar opkijken. Renault levert achttien exemplaren van het volledig elektrische model aan de brandweer in de veiligheidsregio’s van Flevoland en Gooi en Vechtstreek. Met de aanschaf van deze auto’s wil de brandweer een slag maken met het elektrificeren van het wagenpark.
De nieuwe Renault 5-brandweerauto is te herkennen aan de kenmerkende rode lakkleur en de bijbehorende bestickering. Of de EV ook is uitgerust met blauwe zwaailichten en een sirene wordt niet duidelijk. Wel ligt het voor de hand dat deze nieuwe brandweerauto geen vervanging is voor de grote bluswagens. Volgens Renault worden de achttien geleverde exemplaren vooral gebruikt in crisissituaties en voor het vervoer van brandweerlieden.
PRIVATE LEASE Renault 5
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Renault 5 comfort range iconic cinq 52 kWh | Demovoordeel | BTW Auto | NL Auto | 1e Eigenaar |
- 2024
- 9.000 km

Renault 5 urban range FIVE 40 kWh | Parkeersensoren achter | 10" multimediasysteem incl. Apple carplay |
- 2025
- 36 km

Renault 5 comfort range techno 52 kWh - Harman Kardon - Pack Winter - Pack Advanced Driving Assist -
- 2025
- 2.567 km