Registraties nieuwe bedrijfswagens trekken aan: +15 procent in Europa

Flinke groei

Laden en lossen bestelauto Renault Kangoo

In het eerste halfjaar van 2024 zijn in de Europese Unie aanzienlijk meer nieuwe bestelauto's geregistreerd dan in diezelfde periode vorig jaar. We hebben het over ruim 840.000 geregistreerde exemplaren, 15 procent meer dan in de eerste zes maanden van 2023.

Eerder deze maand werd duidelijk dat er in het eerste halfjaar van 2024 zo'n 4,5 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken zijn gezet dan in het eerste halfjaar van 2023. De registraties van nieuwe bedrijfswagens namen in die periode nog sterker toe, zo blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. In de eerste zes maanden zijn in de Europese Unie namelijk 840.409 nieuwe bedrijfswagens op kenteken gezet. Dat waren er maar liefst 15 procent meer dan de 731.092 stuks die in diezelfde periode vorig jaar zijn geregistreerd.

In Bulgarije (+37,9 procent), Kroatië (+38,2 procent) en Cyprus (+51,8 procent) groeide de bedrijfsautomarkt het afgelopen halfjaar het sterkst. In grote markten als Duitsland (+19,3 procent) en Frankrijk (+10,5 procent) werden tevens flinke plussen genoteerd. En in Nederland? Daar ook. In het eerste halfjaar zijn hier 45.939 nieuwe bedrijfswagens gekentekend, 21,4 procent meer dan in het eerste halfjaar van 2023.

Niet verwonderlijk had het gros van de nieuwe bedrijfswagens een dieselmotor. Maar liefst 84,3 procent. Een benzinemotor zat in 6 procent en 5,8 procent had een elektrische aandrijflijn. Verder had een bescheiden 2,1 procent een hybride aandrijflijn.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.