AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Racen met een schoon geweten
Audi geeft tijdens de komende races op het circuit van Le Mans voor het eerst de nieuwste generatie biobrandstof de vuurdoop.
Tijdens de 24-uurs races van Le Mans beleeft de autosport een première: de nieuwste biobrandstof zal dan uitgebreid getest worden. Het Audi Sport Team Joest zal met drie prototypes Audi R10 TDI deelnemen tijdens het weekend van 14 en 15 juni. De biobrandstof waar de Audi's op gaan rijden is Shell V-Power diesel waar biobrandstof aan toe is gevoegd. Deze nieuwe brandstof wordt gewonnen uit GFT-afval, bijvoorbeeld etenswaren die weggegooid worden. Deze BTL (Biomass To Liquids) belooft een reductie van de CO2-uitstoot van bijna 90 procent in vergelijking met traditionele diesel en schijnt ook nog eens efficiënt in verbruik te zijn. Michael Dick, manager bij Audi, ziet dit als een mooie test voor de brandstof waarvan het de bedoeling is dat die in een later stadium ook in productieauto's gebruikt gaat worden.
Plaats een reactie
PRIVATE LEASE Audi
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Audi en Volvo onderaan in Amerikaans kwaliteitsonderzoek nieuwe auto's
Nieuws
Audi Q3 Sportback laat nog even op zich wachten
Nieuws
Nieuwe Audi Q3: minder knoppen, meer elektrisch
Nieuws
Plug-in hybride Audi Q5 heeft elektrisch bereik van 100 kilometer
Nieuws