Porsche Panamera in Frankfurt
Concept 4-deurs model
Stukje bij beetje komt er meer informatie vrij over de Porsche Panamera, een 4-deurs model waarmee de Stuttgarters de concurrentie willen aangaan met auto's als de Mercedes-Benz CLS en de Maserati Quattroporte. Zo weet het Duitse opinieblad Der Spiegel al te melden dat de carrosserieën worden gebouwd bij het Oostenrijkse Magna Steyr. De Panamera wordt bij Porsche zij aan zij gebouwd met de Cayenne omdat beide modellen veel techniek delen.
Over de motoren wordt gemeld dat de 4,5-liter V8 turbo uit de Cayenne ook voor de Panamera is bestemd en tevens wordt er gesproken over een teruggetunede versie van de 5,7-liter V10 van de Carrera GT.
Het onderstel wordt in nauwe samenwerking met Volkswagen ontwikkeld. Die gaan het platform namelijk gebruiken voor de C1, een auto van het formaat van de BMW 5-serie. Ook wordt dat onderstel gebruikt voor de opvolger van de Phaeton en een mogelijke concurrent voor de Mercedes R-klasse uit het huis van Volkswagen. Tot slot zal het onderstel wellicht worden gebruikt voor een Bentley van een kleiner formaat dan de Continental Flying Spur.
Naar alle waarschijnlijkheid staat op de IAA in Frankfurt, die komende september de poorten opent, een concept car van de Porsche Panamera. Het productiemodel wordt in 2007 of zelfs 2008 in de showrooms verwacht.
Had je deze auto's al gezien?

Porsche Panamera Sport Turismo 4.0 Turbo S E-Hybrid
- 2019
- 83.729 km

Porsche Panamera 3.0 S E-Hybrid [ Schuifdak Leer Stoel verkoeling Niveau Regeling Camera Led
- 2015
- 104.254 km

Porsche Panamera Sport Turismo BWJ 2019 | 2.9 463PK 4 E-Hybrid NL AUTO | LEER | PANO | 21'' LMV | CAMERA | LEER | AD CRUISE | CARPLAY | BOSE | PDC | LUCHTVERING
- 2019
- 112.809 km