Pick-ups en SUV's geven resultaten General Motors glans
Flink meer winst
De Amerikaanse autofabrikant General Motors (GM) is het derde kwartaal van het jaar goed doorgekomen. De onderneming profiteerde met name van de sterke vraag naar pick-uptrucks en SUV's op de thuismarkt.
GM sloot de meetperiode af met een winst van 4 miljard dollar, omgerekend 3,3 miljard euro. Dat is fors meer dan de 2 miljard euro die er een jaar eerder onderaan de streep overbleef. Het resultaat was ook veel beter dan waar in eerste instantie rekening mee werd gehouden.
De omzet van de onderneming kwam uit op 35,5 miljard dollar (30 miljard euro), gelijk aan een jaar eerder. Ondanks de crisis bleef GM naar eigen zeggen investeren in initiatieven voor elektrisch rijden en autonoom rijden. Een voorbeeld hiervan is de Ultium-batterijtechnologie. Daarbij werd ook een volledig nieuwe reeks SUV's gelanceerd. Enkele hoogtepunten die nog op stapel staan, zijn de GMC Hummer EV en de Cadillac Lyriq.
Op het gebied van pick-uptrucks bleef GM naar eigen zeggen marktleider in de VS. Bij de SUV's wist het bedrijf volgens de eigen berekeningen marktaandeel te winnen. In China verbeterde GM de verkopen in de meetperiode met 12 procent. Met name auto's van merken Buick en Cadillac bleken populair op de belangrijke Chinese automarkt. Het totale wereldwijde marktaandeel daalde wel iets ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar: van 10,7 naar 10,6 procent.