Peugeot Citroën verkoopt bijna 3 miljoen auto's

Verkoop 1,2 procent in de plus

Peugeot 108
PSA Peugeot Citroën heeft in 2015 de wereldwijde verkoop met 1,2 procent zien stijgen tot bijna 3 miljoen voertuigen.

Volgens het concern was sprake van verkoopgroei in Europa, het Midden-Oosten, Afrika en Azië. In China bleef de verkoop nagenoeg gelijk. In Rusland en Zuid-Amerika werden minder Peugeots en Citroëns verkocht.

In Europa verkocht het concern vorig jaar 5,9 procent meer dan in 2014. In totaal werden 1.864.000 auto's aan de man gebracht.

Peugeot wist in totaal 9,4 procent auto's meer te verkopen. Het aantal verkochte Peugeots - waarvan de 308, 2008 en 208 stevig in de plus zaten - komt uit op 1.056.000 stuks. PSA meldt trots dat in Nederland de groei procentueel het sterkst is gegroeid. In Nederland werden 25 procent meer Peugeots aan de man gebracht dan in 2014.

Citroën had zijn beste jaar sinds 2012. Het merk verkocht 3 procent meer dan in 2014 en kwam uit op 731.000 stuks.

PRIVATE LEASE Peugeot

Lezersreacties (86)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.