Panasonic zet flink in op samenwerking Tesla
Honderden werknemers in Gigafactory
Panasonic stuurt de medewerkers in het najaar naar de Amerikaanse staat Nevada: dan opent de Gigafactory (foto) daar namelijk z'n poorten.
Tesla opent de fabriek om voldoende productiecapaciteit te hebben voor de uitvoer van de ambitieuze groeiplannen. Het automerk heeft bekendgemaakt dat met de Gigafactory een investering van zo'n 5 miljard dollar gemoeid is en Panasonic zou daar 30 tot 40 procent aan bijdragen.
Dat doet het elektronicaconcern natuurlijk niet zomaar: Panasonic wordt exclusief de officiële acculeverancier voor alle toekomstige Tesla's. Het merk gaat het gamma uitbreiden met de Model X (2016) en Model 3 (2017 of later).
Panasonic heeft besloten meer te focussen op de auto-industrie, omdat producten als smartphones en plasma tv's te weinig winstgevend blijken.
Behalve de samenwerking met Tesla heeft Panasonic ook een joint venture met het Spaanse Fiscosa International SA opgezet. Ook heeft Panasonic een belang van 50 procent in het Spaanse bedrijf genomen. Met deze investering wil het Japanse bedrijf een belangrijke rol spelen bij de ontwikkeling van systemen voor autonoom rijdende auto's.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
![Tesla Model Y RWD 58 kWh [AUTOPILOT, TREKHAAK AFNEEMBAAR, PANORAMADAK, STUURVERWARMING, STOELVERWARMING, CAMERA, ELEKTRISCHE ACHTERKLEP, PDC V+A, VOL LEDER, CRUISE CONTROL, NIEUWSTAAT]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/59139399/0-6aef1cfaf7b116ee61f479e5069865c4.jpg)
Tesla Model Y RWD 58 kWh [AUTOPILOT, TREKHAAK AFNEEMBAAR, PANORAMADAK, STUURVERWARMING, STOELVERWARMING, CAMERA, ELEKTRISCHE ACHTERKLEP, PDC V+A, VOL LEDER, CRUISE CONTROL, NIEUWSTAAT]
- 2023
- 91.210 km

Tesla Model 3 Standard RWD Plus 60 kWh | Full Self-Driving Capability | 360 Camera | Panoramdak
- 2019
- 85.637 km

Tesla Model X 75D Base, NAP, MCU 2, CCS 2, Trekhaak, Carbon
- 2018
- 138.681 km
PRIVATE LEASE Tesla
Lees ook

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Tussen kaal en kaal zit bij de Tesla Model 3 en Y een verschil

Wel stijging in aantal verkochte Tesla's, maar minder dan verwacht

Tesla Model S en Model X nu echt uit productie

