Panasonic zet flink in op samenwerking Tesla

Honderden werknemers in Gigafactory

Tesla gigafactory
Panasonic heeft besloten vol in te zetten op de auto-industrie. Hierdoor gaat de elektronicagigant honderden medewerkers stationeren in de nieuwe Gigafactory van Tesla.

Panasonic stuurt de medewerkers in het najaar naar de Amerikaanse staat Nevada: dan opent de Gigafactory (foto) daar namelijk z'n poorten.

Tesla opent de fabriek om voldoende productiecapaciteit te hebben voor de uitvoer van de ambitieuze groeiplannen. Het automerk heeft bekendgemaakt dat met de Gigafactory een investering van zo'n 5 miljard dollar gemoeid is en Panasonic zou daar 30 tot 40 procent aan bijdragen.

Dat doet het elektronicaconcern natuurlijk niet zomaar: Panasonic wordt exclusief de officiële acculeverancier voor alle toekomstige Tesla's. Het merk gaat het gamma uitbreiden met de Model X (2016) en Model 3 (2017 of later).

Panasonic heeft besloten meer te focussen op de auto-industrie, omdat producten als smartphones en plasma tv's te weinig winstgevend blijken.

Behalve de samenwerking met Tesla heeft Panasonic ook een joint venture met het Spaanse Fiscosa International SA opgezet. Ook heeft Panasonic een belang van 50 procent in het Spaanse bedrijf genomen. Met deze investering wil het Japanse bedrijf een belangrijke rol spelen bij de ontwikkeling van systemen voor autonoom rijdende auto's.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (20)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.