Opel Corsa (1986) - Liefhebber Gezocht
Uniek?
De laatste tijd duiken er wel meer doodnormale auto's met een verre van normale kilometerstand op. Zo ook nu weer, want deze Opel Corsa uit 1986 heeft slechts iets meer dan 12.000 km achter de rug!
De eerste Opel Corsa werd in de markt gezet als een vlotte compacte auto waarmee Opel vooral jonge bestuurders aan wilde spreken. Dat lukte best aardig, al zijn er natuurlijk ook genoeg Corsa's bij de wat oudere kopers terechtgekomen. Dat is waarschijnlijk bij deze Opel Corsa gebeurd, want een andere verklaring voor de ronduit bizar lage kilometerstand hebben we niet echt. Deze Corsa is nieuw aangeschaft voor zeer sporadische (mogelijk heel korte) ritjes en jarenlang enkel daarvoor gebruikt.
De eerste (en enige particuliere) eigenaar heeft de auto tot 2017 in bezit gehad en dus is de Corsa maar liefst 31 bijzonder rustige jaren op dezelfde plek geweest. Een droge plek, vermoedelijk, want enkel door weinig te rijden kan zo'n Corsa A er na 36 jaar eigenlijk niet zo bij staan. Roesten wilden ze immers wel, dat lijkt bij dit exemplaar zo op het oog nog geen probleem. Hoe het gros van zijn leven er ook uit heeft gezien, de afgelopen jaren waren pas écht rustig. Hij is namelijk al sinds 2017 enkel in handen van autobedrijven geweest. In de afgelopen vijf jaar heeft de Corsa waarschijnlijk al meermaals voor een stevige prijs te koop gestaan, in de hoop dat er een liefhebber opduikt die dit bijzonder maagdelijke exemplaar wil opvangen.
De inzet lijkt alleen wat te hoog geweest te zijn en ook nu wordt er een bijzonder forse prijs op geplakt: €5.900. Ja, het is een bijzonder exemplaar met zo'n stand, maar het blijft gewoon een Corsa 1.2 S LS waaraan verder eigenlijk niets speciaal is. Daarbij moet je natuurlijk rekenen op een uitgebreide technische controle en het nodige sleutelwerk om met een auto met zo weinig ervaring en die zo lang stil heeft gestaan weer de weg op te kunnen. Er moet dus nog wel wat geld bij, tenzij je de Opel regelrecht een museum in wilt schuiven. Dat laatste lijkt eigenlijk nog het meest op zijn plaats, want vind nog maar eens zo'n Corsa die 'frisser' is.
Signalement
Merk | Opel |
---|---|
Model | Corsa 1.2 S LS |
Carrosserie | 3-deurs, hatchback |
Transmissie | 4 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Prijs | € 8.338 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | |
Cilinderinhoud | 1.196 cc |
Maximaal vermogen | 40 kW / 54 pk bij 5.600 tpm |
Maximaal koppel | 90 Nm bij 2.200 tpm |
Inhoud brandstoftank | 42 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.622 mm / 1.532 mm / 1.365 mm |
Wielbasis | 2.343 mm |
Massa leeg | 724 kg |
Laadvermogen | 496 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 600 kg / 400 kg |
Banden | 145SR13Prijzen |
Topsnelheid | 152 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 16,5 s |
Lees ook

Irmscher Opel Corsa Spider (1986) - Liefhebber Gezocht

Suzuki Swift vs. Opel Corsa - Uit de Oude Doos

Duurtestmeeting: alle generaties Opel Corsa

Renault Espace (1986) - Liefhebber Gezocht

BMW 530i Touring (1993) - Liefhebber Gezocht

Seat Cordoba 2.0 16V (1998) - Liefhebber Gezocht
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (47) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.