Ook tijdelijke afleverstop Skoda Octavia
'We nemen dezelfde maatregelen als Volkswagen'
Skoda stopt tijdelijk met het bij klanten afleveren van de nieuwe Octavia. De nieuwe Tsjech heeft te kampen met hetzelfde softwareprobleem als de nieuwe Volkswagen Golf.
Volkswagen besloot eind vorige week tijdelijk te stoppen met het leveren van de nieuwe Golf. In de software van de Online Connectivity Unit (OCU) zou een fout zitten. Deze OCU-regeleenheid moet er onder meer voor zorgen dat er automatisch naar hulpdiensten wordt gebeld als er een ongeval plaatsvindt. Dit systeem zou in sommige auto's niet juist functioneren. Skoda heeft tegen het Duitse Automobilwoche verklaard dat ook de Octavia last heeft van deze softwarematige perikelen.
Een zegsman van Skoda heeft tegen het Duitse medium gezegd dat Skoda dezelfde maatregelen treft als Volkswagen met de Golf heeft gedaan. Dat betekent dat ook Skoda momenteel de uitrol van de Octavia in ieder geval tijdelijk heeft gestaakt. Volgens dezelfde Duitse publicatie controleren Audi en Seat momenteel of de nieuwe A3 Sportback en Leon ook te kampen hebben met het softwareprobleem. De Golf, Octavia, Leon en A3 Sportback delen hun technische MQB-basis met elkaar en dus is het niet verrassend dat deze complete reeks modellen met hetzelfde euvel te maken heeft.
We zijn nog in afwachting van een reactie van de Nederlandse Skoda-importeur, al is het aannemelijk dat de Octavia ook in Nederland even niet wordt uitgeleverd tot het probleem uit de lucht is.
UPDATE:
Skoda bevestigt aan AutoWeek dat het per direct de levering van de Octavia heeft stopgezet. Vervolgstappen worden zo spoedig mogelijk aangekondigd.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Skoda Octavia Combi 111PK TSI Busn. Ed. NL-Auto / Led verl. / Digit.displ. / Apple,android
- 2024
- 61.083 km

Skoda Octavia Combi 1.5 TSI Edition | Origineel NL | Trekhaak | Sensoren v&a | Stuur- en stoelverwarming | Cruise Control |
- 2024
- 21.094 km

Skoda Octavia Combi 1.4 TSI iV PHEV Business Edition SOH 94% Stoelverwarming Navi Clima Apple Carplay
- 2021
- 78.360 km
Lees ook

De Skoda Octavia Combi en Toyota Corolla TS zijn zo lekker gewoon gebleven

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?

Skoda Octavia 2.0 TDI – 2015 – 405.904 km - Klokje Rond

Skoda Vision O: elektrische Skoda Octavia Combi op komst

Voor slechts €230 maakt Skoda alsnog een soort Scout van je Octavia
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (44) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.