Ook opvolger V70 de mode achterna

On Topic: Ik wil mijn praktische Volvo terug!

Volvo 240
Volvo 850Volvo V70 2014Volvo V60 Plug-in Hybrid R-DesignVolvo V40Volvo 940Volvo V70 2.4 170 pk Edition II
Na eerdere Volvo-modellen gaat nu ook de nieuwe V90 de mode achterna. Aangezien de V90 de V70 opvolgt, lijkt hiermee de laatste écht praktische stationwagon van het merk te verdwijnen. Is dat wel zo'n slimme keus van de ooit zo nuchtere Zweden?

In de periode van de 140, 240, 740, 940 en 850 bouwde Volvo vrijwel louter zeer hoekige modellen. Of ze mooi waren, daarover kun je twisten, maar door hun rechte vormen waren ze in elk geval wel zeer praktisch, zeker de Estates.

Dat begon een beetje te veranderen met de Nederlandse V40. Die had een veel ronder ontwerp, met een schuin aflopende achterkant. Daardoor was hij stukken minder praktisch dan zo'n oude 240. Zijn opvolger, de V50, was wel weer iets hoekiger, maar op de één of andere manier was die auto ook niet heel ruim. De V70 van de eerste (in feite een sterk gewijzigde 850), tweede en derde generatie behielden gelukkig het grote glasoppervlak en hun rechte achterklep, waarmee ze nog minstens even praktisch waren als hun voorvaders. De V60 tapt daarentegen uit een heel ander vaatje, want hier is het vooral lifestyle dat de klok slaat. Qua ruimte en gebruiksgemak is zo'n hippe V60 nauwelijks een echte stationwagon te noemen. Bovendien maakte Volvo met dit model ook de knieval voor de trend van de schuin oplopende gordellijn. Resultaat: een benauwd gevoel voor de achterpassagiers en weinig zicht. Maar, zo zei Volvo bij de introductie: "Als je meer praktisch gebruiksgemak wilt, hebben we de V70 nog!" Dat die in alle richtingen groter, en daardoor zwaarder en duurder was, werd daarbij voor het gemak even vergeten.

En nu is dus de V90 op komst, waarvan we eerder vandaag een modelauto konden laten zien. En wat schetst onze verbazing: ook de opvolger van de V70, Volvo's enige écht praktische en lekker overzichtelijke Estate (zoals het merk stationwagons zelf ooit noemde) krijgt zo'n modieus oplopende ruitpartij en een achterklep die een stuk schuiner ligt dan bij het huidige model. Dat maakt het inladen van grote stukken waarschijnlijk veel lastiger, en we zijn benieuwd of je hier nog net zo gemakkelijk een fiets in schuift als in een V70.

Natuurlijk is het design van de huidige generatie Volvo's stukken fraaier dan vroeger, maar zitten alle Volvo-fans hierop te wachten?

Hoe dan ook, onze stelling luidt:

'Prachtig hoor, dat nieuwe Volvo-design, maar de echte Volvo-fans willen in minstens twee prijssegmenten graag een overzichtelijke, praktische en - in elk geval aan de achterzijde - ouderwets hoekige stationwagon terug!

Ben je het eens of oneens met deze stelling, heb je een vraag hierover of wil je gewoon je ei kwijt, laat het in de reacties hieronder weten. De drie meest relevante inzendingen krijgen een mooi plekje in ons blad en worden van repliek gediend door één van onze redacteuren.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (123)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.