Onderzoek: Zo'n 650.000 huishoudens kunnen zich geen auto veroorloven
Autovrij niet altijd een keuze
Mensen zonder auto kiezen meestal niet om financiële redenen voor een autovrij bestaan, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Zo'n 650.000 huishoudens hebben geen auto omdat ze zich die financieel niet kunnen veroorloven. Maar zij vormen slechts een derde van het totaal aan huishoudens zonder auto. Bij anderen spelen de financiën geen of een ondergeschikte rol.
Dit blijkt uit onderzoek van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KiM) dat is uitgevoerd naar aanleiding van een motie van de Tweede Kamer uit mei vorig jaar. Volgens de studie heeft ruim een kwart van de huishoudens geen auto. Een deel kiest hier vrijwillig voor. Anderen zouden wel een auto willen hebben, maar hebben er geen door bijvoorbeeld een beperking, ouderdom, medicijngebruik of ruimtegebrek.
Bij degenen voor wie financiële redenen wel de doorslag gaven, gaat het bijvoorbeeld om de kosten van rijlessen. Ook de aanschafprijs van de auto of de gebruikskosten (denk aan brandstof, onderhoud, verzekeringspremie, mrb) kunnen obstakels zijn.
Lees ook

Noé (22) kocht als eerste auto meteen een hot hatch, deze Peugeot 206 GTI. Mooie score!

Hyundai-CEO: ’Globalisering is helemaal over’

Op de foto’s zie je niet dat deze keurige Volkswagen Corrado al 439.000 km op de klok heeft

'BMW iX3 vs BMW M2 CS: allebei top, maar compleet anders' - podcast
