AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Olie- en autoreuzen sluiten waterstofpact
Waterstof als bouwsteen
197
Oliebedrijven als Shell en Total gaan met diverse autoproducenten en industriële concerns werken aan de ontwikkeling van waterstof als brandstof. Dat maakten de in totaal dertien in de 'Hydrogen Council' verenigde multinationals dinsdag bekend bij het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
Volgens de bedrijven is waterstof een van de belangrijkste bouwstenen voor de overgang naar duurzame energie, zowel in het transport als in de industrie en de energiesector. Samen met overheden willen ze de voordelen van waterstof ruimer onder de aandacht brengen en werken aan oplossingen om waterstof op grotere schaal in te kunnen zetten.
Zo moet een belangrijke stap worden gezet bij het halen van de doelen van het klimaatakkoord dat in 2015 in Parijs werd gesloten. Dat draagt alle deelnemende landen op hun uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
Het verbond bestaat onder meer uit de autobedrijven Toyota, BMW, Daimler, Honda en Hyundai, grondstoffenbedrijf Anglo American en het Franse energiebedrijf Engie.
Lees ook
Vraag en Antwoord

'Mijn dealer gaf veel meer coulance bij defecte airco dan importeur, dat is toch niet eerlijk?'
Op Zoek Naar

Met deze Japanse compacte hybride SUV's met de kop eraf kun je nog jaren zorgeloos rijden
Nieuws

Ook zzp’ers kunnen hun youngtimer waarschijnlijk gewoon naar privé halen in 2027
Nieuws

Kopers van deze EV krijgen er een toegangspasje voor het hoofdkantoor bij
Nieuws
