Nooit meer Saab als merknaam op auto's

NEVS gaat eigen naam gebruiken

Saab
De merknaam Saab is al even niet meer op een nieuwe auto verschenen, maar de hoop daarop is nu definitief vervlogen. NEVS, wat Saab overnam, gaat hun eigen naam als merknaam gebruiken.

National Electric Vehicles Sweden (NEVS) heeft vandaag officieel bekend gemaakt dat het auto's aan de man gaat brengen onder hun eigen naam. Bijna een jaar geleden hoorden we al dat defensiegroep Saab het voor elkaar had om gebruik van de naam Saab door NEVS te verbieden. Zodoende rolde de laatste auto met merknaam Saab van de band.

Voor toekomstige modellen van NEVS moest een nieuwe merknaam worden gezocht, maar echt creatief zijn ze niet geweest. Op de auto's komt dus simpelweg NEVS als merknaam. Hoewel de naam suggereert dat het heel erg Zweeds is, is NEVS toch vooral heel erg Chinees. Het doet tot op heden ook vooral zaken in China, waar het onlangs nog een flinke order binnensleepte. Het is de bedoeling dat er op den duur vier nieuwe NEVS-modellen verschijnen, waarna er ook afscheid genomen kan worden van een ander erfstuk, de NEVS-versie van de Saab 9-3.

Lezersreacties (19)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.