Nissan Z: klaar voor een zonnige st
Nissan presenteerde een prototype van de opvolger van de 300 ZX al in Detroit in 1999. Afgelopen januari stond een gewijzigde versie van de Z concept car opnieuw in Detroit en nu in Tokyo lijkt hij toch zo goed als productierijp.
De nieuwe Z, die is ontworpen door Nissan's Amerikaanse design center in La Jolla, Californië, is met een lengte van 4,31 m (wielbasis 2,65 m) net zo lang als zijn voorganger, maar wij vinden hem wel veel mooier. Hij heeft weliswaar de dikke neus van de concept car die eerder dit jaar werd geshowd, gehouden, maar er zijn ook herkenbare ontwerpdetails van de vroegere 240 en de recente 300 ZX. We verwachten dat de nieuwe Nissan in september 2002 als 2003-model op de markt komt met een getunede versie van de 3,5-liter V6 uit onder anderen de Nissan Pathfinder, waarin hij 250 pk levert. Het ontwerp van de inlaatpoorten is gewijzigd, terwijl de motor voor toepassing in de Z nu ook CVTC (continu variabele kleptiming) heeft. De V6 zal naar verwachting tussen 260 en 280 pk leveren. Hij is gekoppeld aan een handgeschakelde close-ratio zesbak.
De nieuwe Z is niet alleen gebouwd op het iets verkorte FM-platform van de Skyline, maar heeft ook van de Skyline GT-R afkomstige, Italiaanse Brembo Spa-remmen. De banden voor en achter zijn respectievelijk in de maat 225/45 R18 en 245/45 R18. (Henny Hemmes)
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Nissan Note 1.4 90pk Connect Edition | NL-auto | Climate control | Cruise control | Elek. ramen | Centr. deurvergr. | Radio | Lichtmetalen velgen | Trekhaak |
- 2012
- 113.502 km

Nissan Qashqai 1.5 e-Power Tekna Plus Nieuw uit voorraad leverbaar | Premium lederen bekleding | Verwarmbare voorstoelen - stuurwiel - voorruit | Voorstoelen met massagefunctie | Bose audiosysteem | 3 jaar fabrieksgarantie
- 2026
- 10 km

Nissan Juke 1.2 DIG-T 116PK Connect Edition
- 2015
- 89.011 km
PRIVATE LEASE Nissan
Lees ook

De basisversie van de Nissan Micra lijkt op de Standard-modellen van Tesla

Toch maar een gebruikte EV wegens brandstofprijzen? Deze elektrische SUV's koop je voor €25.000

Nissan Micra duizenden euro’s goedkoper door Business Edition

Ze zijn niet mooi en uit de gratie maar daardoor kun je nu wel voor €3.000 lente vieren


