AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Nederlandse verkopen VW gaan 'gewoon' door
In België verkoop van 3.200 auto's niet door
99
Het gesjoemel met dieselmotoren door Volkswagen is voor de Nederlandse importeur Pon nog geen reden de verkopen van de auto's op te schorten. Dat meldde een woordvoerder van Pon zaterdag aan het ANP.
Eerder op zaterdag besloot de Belgische importeur D'Ieteren de verkoop van 3200 voertuigen die zijn uitgerust met sjoemelsoftware voorlopig te staken. En ook in Zwitserland zwellen de geluiden over een verkoopstop aan. Een tijdelijke ban in het Alpenland zou de verkoop van 180.000 Volkswagens die nog niet zijn verkocht of geregistreerd in de weg zitten.
Volkswagen ligt wereldwijd onder vuur door gesjoemel met de uitstoot van dieselauto's. Volgens de automaker gaat het daarbij wereldwijd om 11 miljoen auto's. In Nederland riep GroenLinks eerder al op om de verkoop van nieuwe Volkswagens voorlopig stil te leggen.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
De Volkswagen ID3 is goedkoper dan ooit, maar ook aantrekkelijker? – Back to Basics
Nieuws
Alle elektrische Volkswagens krijgen goedkopere accu's
Nieuws
Nog een ‘Limited Edition’ voor Volkswagen ID4: ‘€7.500 voordeel’
Nieuws
Bizarre terugroepactie voor Volkswagen ID Buzz
Nieuws