Mitsubishi D:X Concept: plug-in hybride offroad-MPV

Bijzondere niche

Mitsubishi D:X Concept
Mitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X ConceptMitsubishi D:X Concept

Mitsubishi heeft tijdens de Japan Mobility Show deze D:X Concept op het podium getild. Voor de Nederlandse markt heeft die auto geen enkele relevantie, maar omdat het zo'n eigenaardige mengelmoes is van verschillende elementen willen we je hem toch niet onthouden.

De Mitsubishi D:X Concept is een bijzondere combinatie van een SUV-achtige en een MPV. Een echte cross-over dus. De bonkig vormgegeven D:X Concept heeft offroadbanden, staat hoog op de poten en is rondom bedeeld met zaken als kunststof wielkastranden en beschermende delen in de bumpers. Ook opvallend is de raampartij, die zich als ware het een zonnebril rond de carrosserie lijkt te klemmen.

Mitsubishi D:X Concept

Mitsubishi D:X Concept

Hoewel Mitsubishi eerder de suggestie leek te weken dat dit studiemodel een elektrische aandrijflijn zou krijgen, blijkt dat toch niet het geval. Onder het eigenwijs vormgegeven koetswerk gaat namelijk een plug-in hybride aandrijflijn schuil. Specificaties daarvan geeft Mitsubishi echter niet vrij. De D:X Concept heeft aan de voorzijde conventionele portieren, maar heeft ook een stel schuifdeuren. Een elektrisch uitschuifbare treeplank biedt toegang tot een zeer ruim interieur, met daarin zes schuifbare en draaibare losse stoelen.

Mitsubishi D:X Concept

Mitsubishi D:X Concept

Ook interessant is de cockpit. Het dashboard bestaat uit een in een optisch afzonderlijk deel ondergebracht digitaal instrumentarium en een scherm voor de bijrijder dat de rest van het dashboard opvult. Op dat scherm kan de D:X Concept beelden toveren van wat zich aan de voorzijde onder de auto afspeelt. Samen met de 'tweede voorruit' in de snuit van het studiemodel levert dat een behoorlijk goed zicht op. Handig voor in het terrein, zo redeneert Mitsubishi. De marketingtaal waarmee Mitsubishi het interieurconcept omschrijft, willen we graag met je delen: "Maximum Space and Safety for Humans, Maximum Off-Roader for Boundaryless Adventure." Laat dat maar even op je inwerken.

Gaat deze Mitsubishi D:X Concept in productie? Niet in deze vorm, maar Mitsubishi geeft al weg dat het studiemodel een glimp biedt van wat de Japanse consument in de toekomst van een opvolger van de huidige Delica D:5 kan verwachten. De Delica D:5 die het merk nu nog verkoopt, draait al mee sinds 2007 en is daarmee behoorlijk op leeftijd.

PRIVATE LEASE Mitsubishi

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.