Mitsubishi: 16 nieuwe modellen binnen 5 jaar

Betere integratie in alliantie

Mitsubishi

Mitsubishi heeft belicht wat het de komende jaren allemaal gaat uitspoken. Dat blijkt behoorlijk wat. Binnen nu en vijf jaar brengt het wereldwijd namelijk zestien nieuwe modellen op de markt. Daarvan zijn er negen geëlektrificeerd, maar dus niet per definitie volledig elektrisch.

Mitsubishi is in Europa met een kleine heropleving bezig. Het merk heeft de Renault Captur ver-Mitsubishi'd en als ASX op de markt gebracht en een soortgelijke behandeling staat de Renault Clio te wachten. Mitsubishi komt namelijk met een nieuwe Colt waar het de Clio van alliantiegenoot Renault voor gebruikt. Maar er zit meer in het vat. Mitsubishi belicht nu zijn toekomstplannen voor de middellange termijn, een periode waarin het zich richt op een zowel auto's met verbrandingsmotoren als met hybride, plug-in hybride en elektrische aandrijflijnen. Vanaf 2030 ligt verschuift de aandacht vooral naar geëlektrificeerde modellen en vanaf 2035 krijgen EV's binnen Mitsubishi de volledige aandacht.

Mitsubishi wil wereldwijd groeien en winstgevender worden. Dus ook in Europa. Het merk wil in Europa vooral zijn samenwerking met de andere merken (Renault en Nissan) van de alliantie waar het deel van uitmaakt verbeteren. Reken dus op de komst van meer Mitsubishi's die hun basis met auto's van Renault en Nissan delen. Daarnaast wil Mitsubishi zijn 'xEV'-line-up hier uitbreiden. Met xEV-modellen doelt het merk op auto's met een geëlektrificeerde aandrijflijn.

De komende vijf jaar zegt Mitsubishi wereldwijd zestien nieuwe modellen te presenteren waarvan er negen geëlektrificeerd zijn. Tussen die zestien nieuwkomers zien we overigens al de bekende ASX, de in Japan al gepresenteerde Delica Mini én zelfs een studiemodel: de XFC Concept. Ook parkeert Mitsubishi de nieuwe Colt tussen de nieuwkomers. Verder zien we dat Mitsubishi met een elektrische kei-car achtige komt en ook een groter volledig elektrisch model op basis van een auto van Renault of Nissan gaat voeren. We blijven even bij de volledig elektrische nieuwe modellen. Mitsubishi komt namelijk ook met een elektrische pick-up én met een elektrische SUV met twee zitrijen. Een vijfzitter dus. Daarnaast heeft Mitsubishi een stel hybride SUV's en MPV's in het vat zitten. Welke modellen in welke markten verschijnen, is nog niet helder.

PRIVATE LEASE Mitsubishi

Lease'm
Mitsubishi Colt 1.0T Intense
€ 409
 

Lezersreacties (35)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.