Microlino Lite: nu ook voor 16-jarigen!
Op halve snelheid
Voor de even elektrische als koddige Microlino heb je in Nederland altijd een personenautorijbewijs nodig. Goed nieuws voor wie (nog) geen autorijbewijs heeft: er is nu ook een versie waarmee je geen autorijbewijs nodig hebt. Dit is de Microlino Lite en dat is op papier wél een brommobiel!
Tijdens de Autosalon van Genève maken we kennis met de Microlino Lite, een milder gemotoriseerde versie van de bekende Microlino. De reguliere Microlino valt door zijn technische specificaties buiten de L6e-categorie en dat betekent dat je er in Nederland alleen mee mag rijden als je een autorijbewijs hebt. Je mag er tenslotte ook de snelweg mee op, waar je tot een snelheid van 90 km/h gehuld in evenveel aaibaarheid als retrodesign je meters kunt maken. In Genève debuteert de Microlino Lite en die valt wél in de L6e-categorie. Dat betekent dat je er met een AM-rijbewijs en vanaf een leeftijd van 16 jaar al in kunt rijden.
De Microlino Lite is elektronisch begrensd op een snelheid van 45 km/h. De standaard 5,5 kWh accu is goed voor een bereik van tot 93 kilometer, al is hij er tegen meerprijs ook met een 10,5 kWh accu die een bereik van 177 kilometer mogelijk maakt. De Microlino Lite is Venice Blue gespoten en heeft oranjekleurige details. De enige andere 'kleur' heet Berlin Anthracite Matt, maar daar moet je dieper voor in de buidel tasten. Ook leverbaar: een roldakje! Je voelt hem aankomen: standaard is dat niet.
Prijzen en informatie met betrekking tot de Nederlandse markt hebben we nog niet. De Microlino Lite komt in de zomer naar Nederland.