Mercedes stuurt meer exemplaren CLA naar VS

Mercedes-Benz CLA
Het succes van de CLA zorgt bij Mercedes voor een luxeprobleem: oplopende levertijden in de Verenigde Staten. Om de zaken niet uit de hand te laten lopen, heeft het merk het aantal exemplaren voor die markt verhoogd.

Dat meldt Automotive News. Het is onbekend om hoeveel extra auto's het gaat. Waarschijnlijk wordt de productie hier niet voor verhoogd. Onlangs startte Mercedes-Benz namelijk al een derde shift in de fabriek in het Hongaarse Kecskemet. Hier bouwt het merk ook de A-, de B- en GLA-klasse.

De CLA is in de Verenigde Staten erg belangrijk voor Mercedes-Benz. De auto is namelijk het nieuwe 'instapmodel' onder de C-klasse. De A-klasse is niet leverbaar aan de overkant van de oceaan en dus is een nieuwe Mercedes in de Verenigde Staten door de introductie van de CLA bereikbaarder geworden.

Door capaciteitsproblemen in Kecskemet kreeg de Amerikaanse importeur echter veel te weinig CLA's. Topman Dieter Zetsche meldt dat hij in de Verenigde Staten 'minstens twee keer zoveel' exemplaren had kunnen verkopen als er geen leveringsproblemen waren geweest.

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz CLA

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.