AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Mercedes-mule had nieuwe Viper moeten zijn
17
Voorafgaand aan de komst van de Mercedes-Benz SLS AMG reed dit prototype rond. Het blijkt geen toeval te zijn dat er juist een Chrysler Viper is verzaagd tot mule.
Autofabrikanten testen hun prototypes vaak met een mule. Daarbij schuilt er nieuwe techniek onder een verzaagde koets van een bestaande auto. Bij het testen van de Mercedes SLS AMG werd het wel erg bont gemaakt. Daar gingen de prototypes schuil onder een carrosserie van de Chrysler Viper.
Het Amerikaanse Inside Line meldt dat dit komt omdat de SLS aanvankelijk naast de nieuwe Viper werd ontwikkeld. De Amerikanen hadden al een aluminium chassis en een wielophanging klaar voor de opvolger van de Viper. Toen het faillissement van Chrysler de kop op stak, is vlug de stekker gehaald uit projecten die niet direct geld opleverden. Daarvan was de Viper er eentje.
Mercedes kon echter doorgaan met de ontwikkeling van de SLS en zodoende werden Viper-koetswerken gebruikt om omstanders zand in de ogen te gooien. Het geheim heeft echter niet lang standgehouden. In 2007 wisten we al te melden dat er onder de verbouwde Viper een nieuwe sportauto van Mercedes schuilging.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz SLS AMG 6.3 AMG | First owner | Dutch delivered | Low mileage!
- 2010
- 7.090 km
prijs op aanvraag

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster 6.3 AMG | Bang & Olufsen BeoSound
- 2012
- 79.876 km
€ 169.995

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster 6.3 AMG | KERAMISCHE REMMEN | FULL CARBON INTERIEUR | B&O 3D | AIRSCARF | NL AUTO | AMG DYNAMIC RIDE ONDERSTEL | SPORTCOMFORT STOELEN |
- 2011
- 29.400 km
€ 224.900
