'Mercedes-Benz schrapt tot 15 procent van banen in China'
Toenemende concurrentie
Mercedes-Benz en dochterondernemingen zijn van plan tot 15 procent van de banen in China te schrappen, met name binnen de financiële en verkoopafdelingen. De reden is toenemende concurrentie in China, 's werelds grootste automarkt, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.
Volgens de website van Mercedes-Benz werkten er vorig jaar 12.000 mensen bij het autoconcern in Beijing. Bij de tak voor autofinancieringen vallen de grootste klappen, aldus de betrokkenen. De financiële afdeling van het Duitse bedrijf heeft moeite om te concurreren met Chinese instellingen, waaronder staatsbanken. Deze banken kunnen aantrekkelijkere leningen aanbieden aan autokopers.
De autofabrikant is al begonnen met het schrappen van banen en het niet verlengen van contracten voor tijdelijke medewerkers.
Mercedes-Benz waarschuwde vorige week voor een winstdaling dit jaar. Net als andere Europese autofabrikanten kampt het concern met een dalende vraag in belangrijke markten zoals Europa en China. Een deel van de verkoopdaling is ook te wijten aan de moeizame overgang naar elektrisch rijden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution AMG
- 2022
- 60.857 km

Mercedes-Benz Vito 119 CDI Extra Lang Gratis 12 Maanden Extra Garantie 9G Automaat 2x schuifdeur Multibeam Led 2500KG trekhaak
- 2024
- 8.112 km

Mercedes-Benz Vito 119 CDI PRO Extra Lang Gratis 12 Maanden Extra Garantie Dubbele Schuifdeur Multibeam LED Trekhaak Achteruitrijcamera Betimmering
- 2024
- 4.653 km
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Lees ook

Een Maybach is eigenlijk maar €36.000 duurder dan een reguliere S-klasse

Mercedes-AMG GLC 53: De eerste GLC met zescilinder is relatief goedkoop

Ondanks AMG-prestaties ligt de nadruk bij CLA Shooting Brake meer op comfort dan op dynamiek

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

