AutoWeek 9 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto's
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Weblogs
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Private Lease vergelijker
    • Voorraadauto's
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto verkopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 9 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Autonieuws
28

Lichter, sneller én efficiënter!

McLaren Artura: nieuwe hybride supersporter

McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura
Lars Krijgsman
  • Lars Krijgsman
  • Autonieuws
17 februari 2021 om 01:15
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Vergeet de McLaren Sports Series en de 570S-derivaten die daarin jarenlang het gros van het verkoopvolume van McLaren bepaalden. Deze tot op het kleinste moertje nieuwe Artura stuurt de complete Sports Series in zijn huidige samenstelling met pensioen.

De complete Sports Series kan inpakken, de Artura is opgestaan. Die gooit de volledige basis van zijn voorgangers overboord. Hij is gebouwd rond McLarens compleet nieuwe koolstofvezel basis,die voluit McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) heet. Deze slechts 82 kilo wegende basis is volledig toegespitst op hybride modellen. Inderdaad, de Artura is een hybride.

Maar niet zomaar één. Na de machtige P1 is het de tweede plug-in hybride (en na de Speedtail dus de derde hybride) van het merk. Achter de voorstoelen ligt een compleet nieuwe krachtbron, een 3,0-liter twinturbo V6 die 585 pk en 585 Nm sterk is. Die zescilinder werkt samen met een 95 pk en 225 Nm krachtige elektromotor. Het systeemvermogen bedraagt een imposante 680 pk en 720 Nm, dat via een nieuwe achttraps automaat met dubbele koppeling en McLaren's eerste elektronisch aangestuurde differentieel over de achterwielen wordt verdeeld. Daarmee blaast de slechts 1.498 kilo zware Artura de krachtigste incarnatie van de vorige Sport Series, de 620 pk sterke 620R, loeihard voorbij.

McLaren Artura

McLaren Artura

De cijfers liegen er dan ook niet om. De McLaren Artura schiet in exact 3 tellen naar een snelheid van 100 km/h. Indrukwekkender: hij heeft na 8,3 seconden al de 200 km/h op zijn digitale snelheidsmeter staan en wie in totaal 21,5 tellen geduld heeft, knalt met een snelheid van 300 km/h over het asfalt. De topsnelheid is elektronisch begrensd op 330 km/h terwijl de toerenbegrenzer er pas bij 8.500 tpm in klapt. De P1 was de eerste McLaren die ook elektrische meters kon maken, al was de actieradius met zo'n 10 kilometer behoorlijk beperkt. De Artura kan dankzij het 7,4 kWh  accupakket zo'n 30 kilometer volledig elektrisch afleggen. In 2,5 uur laden is het pakket weer tot 80 procent van z'n kunnen vol te pompen met stroom, erg rap gaat dat dus niet. De gasrespons van de Artura is volgens McLaren dankzij de hybride genen directer dan die van welk ander model van het merk.

McLaren Artura

McLaren Artura

Het complete hybride systeem legt slechts 130 kilo in de schaal. Let wel, dit is inclusief het 88 kilo wegende accupakket. De nieuwe V6 is met zijn gewicht van 160 kilo overigens 50 kilo lichter dan de V8 die hij vervangt. De turbo's van de zescilinder zijn weggewerkt tussen de twee cilinderbanken, wat het zwaartepunt ten goede komt. Interessant: de automaat heeft zelf geen mechanische 'achteruit'. Je kunt de Artura wel in 'R' zetten om de elektromotor in omgekeerde richting te laten draaien. De wielbasis van de Artura is 3 centimeter korter dan die van zijn voorgangers.

Dat McLaren op meer vlakken met zijn tijd meegaat, bewijst de Artura eigenlijk met elk aspect. McLaren geeft de nieuwkomer een compleet nieuwe achterwielophanging, een gewijzigde elektro-hydraulische stuurinrichting en Proactive Damping Control. De Artura beschikt zelfs over adaptieve cruisecontrol, compleet met stop&go-functie, heeft automatisch grootlicht en verkeersbordherkenning.

McLaren Artura

McLaren Artura

Ook het binnenste van de 4,54 meter lange Artura lijkt in niets op dat van zijn voorgangers. Zo futuristisch als in de Speedtail oogt het interieur niet, maar met zijn nu van de middenconsole losgebikte 8-inch infotainmentsysteem waarin tal van functies zijn weggewerkt, oogt het geheel helemaal actueel. De elektronische architectuur van de Artura maakt het zelfs mogelijk dat er op termijn Over-The-Air (OTA)-updates beschikbaar komen. Een opvallende verschuiving: de knop om tussen de verschillende rijmodi te veranderen, is voortaan een draaiknop die in de overkapping van het digitale instrumentarium is geplaatst.

Over het design kunnen we kort zijn: de Artura is weer typisch een McLaren. De auto vertoont duidelijk overeenkomsten met de 720S, maar ook met luxebroer McLaren GT. De portieren openen zich weer - zoals vanouds - op bijzondere wijze naar voren. Een praktisch puntje: de bagageruimte bedraagt slechts 150 liter. Wie meer wil meenemen, zal dus toch moeten uitwijken naar de GT.

Een Nederlandse vanafprijs is er nog niet. In het Verenigd Koninkrijk gaat de Artura zo'n £ 182.500 kosten. Daarmee nestelt de nieuwkomer zich tussen de aldaar £ 163.000 kostende GT en £ 219.500 kostende 720S.

Sports Series

McLarens Sports Series fungeert onder de Ultimate Series en Super Series als de 'instapklasse', al moet je die term natuurlijk met een stevige korrel zout nemen. Het Sports Series-gamma bestond aanvankelijk alleen uit de in 2015 gelanceerde 570S, die kort na zijn introductie de speciaal voor China bestemde 540C onder zich kreeg. Later kwam daar de 570S Spider bij, maar ook daarbij zou het niet blijven. Zo presenteerde McLaren in 2018 met de 600 LT de overtreffende Long Tail-variant van de 570S, die op zijn beurt ook een opengeknipte Spider-versie naast zich kreeg. De ultieme incarnatie van de Sports Series was de 620R, de straatlegale variant van de 570S GT4-raceauto die eind 2019 zijn debuut maakte. Wat alle Sports Series met elkaar gemeen hadden? Ze waren stuk voor stuk gebouwd rond dezelfde koolstofvezel monocoque en hadden allemaal een variant van de machtige twinturbo 3.8 V8 achter de voorstoelen liggen, die het in de 620R zelfs tot 620 pk schopte. Reken er in ieder geval dus maar op dat de Artura nog diverse broertjes en zusjes krijgt.

  • Houd me op de hoogte over de Mclaren Artura
  • Lees meer over supercars en sportscars
Mclaren Artura Supercars & Sportscars

Uitgelicht aanbod

    620R | #328/350 | R-Pack | Roofscoop | Carbonroof |

    McLaren 570GT 620R | #328/350 | R-Pack | Roofscoop | Carbonroof |

    • 2020
    • 10 km

    € 410.950

    3.8 V8 | Bucket seats | Carbon Exterior |

    McLaren 570S 3.8 V8 | Bucket seats | Carbon Exterior |

    • 2017
    • 31.685 km

    € 184.950

    4.0 V8 | '99 F1 Homage Livery | CF Packs |

    McLaren 720S 4.0 V8 | '99 F1 Homage Livery | CF Packs |

    • 2019
    • 11.700 km

    € 301.200

Meer McLaren occasions

Lezersreacties (28) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • McLaren specificaties
  • McLaren occasions
  • McLaren video's
Advies en informatie
  • McLaren tests
  • McLaren gebruikersreviews
  • McLaren index
PREMIUM
McLaren 570S Spider

McLaren 570S Spider

Dakloze supercars hebben altijd enorme aantrekkingskracht nodig bij de vermogende autokoper....

Lees meer
Lamborghini Huracán Evo vs. McLaren 600LT - Dubbeltest

Lamborghini Huracán Evo vs. McLaren 600LT - Dubbeltest

66

Waanzin is het, 600 pk of meer in een auto op de openbare weg. Zeker in Nederland, waar de...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Autonieuws
    Hybride McLaren Artura klaar voor debuut

    Hybride McLaren Artura klaar voor debuut

    5
    • 10 februari 2021
  • Autonieuws
    McLaren's hybride supercar heet Artura

    McLaren's hybride supercar heet Artura

    1
    • 23 november 2020
Merk
Merk
  • Autonieuws
    Hybride McLaren Artura klaar voor debuut

    Hybride McLaren Artura klaar voor debuut

    5
    • 10 februari 2021
  • Autonieuws
    Novitec doet naam van McLaren 765LT teniet

    Novitec doet naam van McLaren 765LT teniet

    4
    • 1 februari 2021
  • Autonieuws
    Dít is de McLaren Sabre

    Dít is de McLaren Sabre

    18
    • 23 december 2020
  • Autonieuws
    McLaren P1-opvolger 'Sabre' al te zien

    McLaren P1-opvolger 'Sabre' al te zien

    4
    • 22 december 2020
  • Autonieuws
    Nieuwe hypercar McLaren gesnapt

    Nieuwe hypercar McLaren gesnapt

    5
    • 15 december 2020
  • Autonieuws
    McLaren verkoopt flink aandeel McLaren Racing

    McLaren verkoopt flink aandeel McLaren...

    6
    • 14 december 2020
  • Autonieuws
    McLaren: 'Opvolger P1 pas rond 2025 op de markt'

    McLaren: 'Opvolger P1 pas rond 2025 op...

    3
    • 7 december 2020

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep