McLaren aan het testwerk: 'kleintje' P13

McLaren P13 spyshots
McLaren P13 spyshotsMcLaren P13 spyshotsMcLaren P13 spyshotsMcLaren P13 spyshotsMcLaren P13 spyshots

Onder de gecamoufleerde huid van deze 12c gaat de techniek schuil van McLarens toekomstige instapmodel, die het de Porsche 911 Turbo lastig moet maken.

Over het uiterlijk van de auto is helaas nog niet zoveel te zeggen. De testauto op de foto's ziet er volledig uit als een 12C Spider, maar dan met tape en matzwarte 'lak'. Wel is duidelijk dat de Britten druk bezig zijn met het testwerk van de P13, zoals de auto naar verluidt gaat heten.

De Porsche 911 Turbo wordt vaak genoemd als concurrent van de auto, omdat ook die Duitser een beetje tussen twee segmenten in valt. Een McLaren-woordvoerder heeft aan het Britse Autocar laten weten dat de auto in het gat gaat vallen tussen de 'normale' 911's, Audi R8 en Aston Martin V8 Vantage aan de ene kant en Lamborghini Gallardo en Ferrari 458 aan de andere kant. Ook McLarens eigen 12C valt in die laatste klasse, en krijgt er binnenkort dus een klein broertje bij. Een auto die in dezelfde vijver vist als de P13 is overigens ook 'onze eigen' Spyker B6 Venator.

De introductie van de P13 verwachten we in 2015. Hopelijk komen we voor die tijd nog een testauto tegen die niet in de jas van zijn grote broer is gekropen, zodat er ook over het uiterlijk al wat te zeggen valt.

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.