AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"Mazda komt met 2 MPS"
Mazda gaat een supersnelle versie van de nieuwe 2 uitbrengen. Dat beweert de Amerikaanse autopers.
Mazda maakt veel indruk met de MPS-modellen. Dat is voor de Japanners reden om ook van de 2 zo'n snelle versie uit te brengen. Opnieuw laten ze er geen gras over groeien. Volgens de geruchten krijgt de auto uit het B-segment een 2,0-liter motor met 230 pk. Nu is de Clio RS met zijn 197 pk de sterke auto in dit segment.
Natuurlijk krijgt de MPS-versie een uitgebreide bodykit en staat de auto op 17 inch wielen. Om de boel in toom te houden worden aanpassingen gedaan aan het differentieel en wordt een stabiliteitssysteem gemonteerd. Ook de remmen worden flink aangepast. Voor alle nieuwe onderdelen mag Mazda gebruikmaken van het Volvo-onderdelenmagazijn. Dat behoort immers ook tot het Ford-concern.
Het eerste levensteken van de Mazda 2 MPS wordt verwacht op de komende Autosalon van Genève, in maart 2008. Maar Mazda kennende, zal het nog wel even duren voordat de snelle 2 er werkelijk staat. We moeten doorgaans altijd even wachten voordat de levering van de MPS-modellen werkelijk op gang komt.
Plaats een reactie
PRIVATE LEASE Mazda 2
Had je deze auto's al gezien?

Mazda 2 1.5 116pk 6AT Agile
- 2022
- 40.319 km
€ 19.900

Mazda 2 116 Exclusive-Line | 6 speakers | Achteruitrijcamera | Bandenspanningwaarschuwingssysteem
- 2025
- 10 km
€ 27.890

Mazda 2 116 Prime-Line | 15-inch stalen velgen met wielcover, Silver | Achteruitrijcamera | Bandenspanningwaarschuwingssysteem
- 2025
- 10 km
€ 24.890
Lees ook
Nieuws
Reguliere Mazda 2 is stilletjes aan zijn einde gekomen
Vergelijkende test
Stuurt leuk, lekker handzaam: occasiondubbeltest Ford Fiesta - Mazda 2
Autotest
Test: Mazda 2 Hybrid - Met dank aan Toyota
Praktijkervaring
Praktijkervaring Mazda 2: langlopend kleintje door ogen van gebruikers
Op Zoek Naar