Massale ontslagen dreigen bij PSA

PSA-voorraad Mulhouse
Het gaat echt niet goed met het bedrijf achter de automerken Peugeot en Citroën. Volgens de berichten dreigen nu maar liefst 10.000 werknemers hun baan te verliezen.

Volgens Bloomberg Businessweek overweegt PSA om tien procent van al het in Frnakrijk werkzame personeel te ontslaan, zo laat het hoofd van een vakbond voor medewerkers bij het concern weten. Afgelopen november werd er nog gesproken over het de laan uit sturen van 6.000 medewerkers, inmiddels is dat aantal gestegen tot maximaal 10.000, aldus het hoofd van de betreffende vakbond.

Er moet dit jaar in totaal rond de 1 miljard euro bezuinigd worden door de firma. De eerste vijf maanden van dit jaar daalden de verkoopcijfers van PSA in Europa met maar liefst vijftien procent, terwijl de gemiddelde daling voor alle automerken op 7,3 procent ligt. De waarde van de aandelen PSA zijn in de afgelopen 23 jaar niet zo laag geweest als nu.

Tijdens een vergadering op 12 juli aanstaande overlegt de top van PSA over de reorganisatieplannen. Per december 2011 had het bedrijf 100.356 mensen in dienst in Frankrijk, terwijl dit aantal wereldwijd op dat moment op 209.019 ligt

PRIVATE LEASE Peugeot

Lezersreacties (62)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.