Lexus legt ‘HZ’ vast voor nieuwe EV

Elektrisch, maar verder...

Lexus RZ

Lexus heeft in Europa de modelnaam ‘HZ’ vastgelegd. Meer specifiek gaat het om de HZ 300e, HZ 450e en HZ 550e, drie versies van een nieuw elektrisch model dus.

Dus? Ja, dus. Niet alleen deelt ‘HZ’ de ‘Z’ met het eerste volwaardige elektrische model van Lexus, de RZ, ook zegt de ‘e’ op het einde dat het hier om EV’s gaat. Zoals hybrides daar een ‘h’ krijgen, krijgen volledig elektrische modellen (ook) bij Lexus een ‘e’. De drie typenamen werken opgemerkt door iemand op het Lexus RX Owners-forum, maar we hadden er tot onze lichte schande Carscoops bij nodig om dat op te merken.

De vraag is natuurlijk: wat voor een elektrische Lexus wordt de Lexus HZ? Die is nog niet zo makkelijk te beantwoorden. Lexus slaagt er de laatste tijd bijzonder goed in om een rookgordijn op te werpen als het om zijn elektrische toekomstplannen gaat en geeft slechts nauwkeurig gedoseerde hoeveelheden informatie vrij. Die roepen doorgaans meer vragen op dan ze beantwoorden. Zo kregen we ongeveer een jaar geleden nog een heel arsenaal aan elektrische modellen voorgeschoteld, maar allemaal op vaag beeld. Recenter verschenen de LF-ZC en de LF-ZL, een lage elektrische sedan-achtige en een groter, hoger model. Zou het ‘HZ’ op de productieversie van een van die twee belanden? Afwachten is op dit moment de enige optie.

Wel lijkt duidelijk dat de HZ geen kleine jongen zal zijn, want de cijfers voor de motorversie zijn behoorlijk hoog. De compacte LBX is er bijvoorbeeld als 250h, terwijl de middelgrote en elektrische RZ op het moment van schrijven alleen leverbaar is als 450e. De combinatie  van 300, 450 en 550 komen we binnen één model eigenlijk alleen bij de forse RX tegen, dus dat geeft te denken.

PRIVATE LEASE Lexus

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.