Lamborghini Urus 'Evo' betrapt

Tweede ronde voor Lambo's SUV

Lamborghini Urus 'Evo' betrapt
Lamborghini Urus 'Evo' betraptLamborghini Urus 'Evo' betraptLamborghini Urus 'Evo' betraptLamborghini Urus 'Evo' betraptLamborghini Urus 'Evo' betraptLamborghini Urus 'Evo' betraptLamborghini Urus 'Evo' betrapt

Je zou het hem dankzij zijn excentrieke en hoekige vormgeving wellicht niet geven, maar de Lamborghini Urus is aan het eind van dit jaar alweer vier jaar oud. Lamborghini werkt aan een gemoderniseerde versie, die mogelijk net als de aangescherpte Huracán de toevoeging 'Evo' achter zijn naam krijgt.

De Urus is de absolute verkooptopper van Lamborghini. Het merk verkocht vorig jaar 4.391 exemplaren van de power-SUV en daarmee was hij goed voor maar liefst 59 procent van de totale Lambo-afzet. Ook in Nederland boeren de Italianen goed met de Urus. Sinds de marktintroductie in 2018 hebben 67 exemplaren een Nederlandse eigenaar gevonden, 28 stuks meer dan het aantal Huracáns dat sinds 2014 in ons land is verkocht. Reden genoeg dus om hem actueel te houden. Op deze set spionagefoto's is de aangescherpte Urus voor het eerst in testkostuum te zien.

Spyshots Lamborghini Urus Evo

Lamborghini Urus 'Evo' Spyshots

De herziene Urus, die net als de vernieuwde Huracán mogelijk de Evo-toevoeging achter zijn naam krijgt, wordt ogenschijnlijk niet zeer ingrijpend aangepast. Lamborghini geeft 'm zo te zien een gewijzigde grille in de bovenste laag van de voorbumper, met een extra horizontale lamel. Tevens lijkt Lamborghini een verbreding - of in ieder geval een extra opening - bij de achterste wielkast toe te voegen. Reken verder op de komst van zaken als een gemoderniseerd infotainmentsysteem en nieuwe afwerkingsmaterialen voor het interieur.

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus (2017-2021)

De Lamborghini Urus heeft in zijn huidige vorm een 4,0-liter biturbo V8, die 650 pk en 850 Nm via een achttraps automaat over alle vier de wielen verdeelt. Met die bonk primitieve oerkracht sprint de zo'n 2,2 ton wegende SUV in 3,6 tellen naar de 100 km/h. In 12,8 seconden staat de 200 km/h op de klok en het versnellen houdt pas op zodra de digitale snelheidsmeter op 305 km/h staat. Mogelijk weet Lamborghini een handjevol pk's en NM's extra uit de 6.5 V8 te trekken, maar reken niet op een geweldige vermogenstoename. Laten we eerlijk zijn, nodig is dat ook zeker niet.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.