Komende weekenden druk op de weg door wintersport

Op naar de sneeuw!

Wintersport file Zwitserland tunnel sneeuw Duitsla

De ANWB verwacht komende zaterdag en zondag en het weekend erop vanwege wintersporters grote vakantiedrukte op de wegen in Zuid-Duitsland, België, Frankrijk en Oostenrijk.

Niet alleen in het buitenland, maar ook vanuit Nederland is er naar verwachting komend weekend al veel verkeer onderweg naar wintersportgebieden. Noord-Nederland krijgt dit weekeinde als eerste regio voorjaarsvakantie, Midden- en Zuid-Nederland volgen de week daarna.

Wintersporters moeten zaterdag in Duitsland rekening houden met files op de A7 Ulm-Füssen, de A8 Stuttgart-Salzburg, de A9 Neurenberg-München, de A10 Salzburg-Villach en de B179 Füssen-Nassereithin. In Frankrijk zal het ten oosten van Lyon filerijden zijn, aldus de ANWB. Daarbij kosten de laatste kilometers naar een wintersportbestemming ook nog eens veel tijd.

Ook vrijdag 25 of zaterdag 26 februari zal het erg druk zijn op de weg. De ANWB adviseert om voor vertrek altijd de actuele verkeersinformatie op de route na te kijken.

Vertrek jij ook richting het zuiden voor een wintersportvakantie? Dan is het verstandig om nog eens goed de regels en adviezen erop na te lezen. Zo zijn er in veel landen verplichtingen op het gebied van winterbanden, gelden er andere verkeersregels in het buitenland en zo zijn er nog meer zaken om je op voor te bereiden.

Lezersreacties (44)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.