Koenigsegg stelt eigen record bij
0-400-0 km/h kon toch sneller
In oktober wist Koenigsegg het 0-400-0 km/h-record van de Bugatti Chiron te stelen. Nu hebben de Zweden hun eigen record aangescherpt.
Met een Agera RS wist Koenigsegg vorige maand in 36,44 tellen vanuit stilstand naar een snelheid van 400 km/h te knallen om vervolgens weer volledig tot stilstand te komen. Daarmee lieten de Zweden de Bugatti Chiro achter zich, die auto had 42 tellen nodig voor dezelfde actie. Onlangs sleepte Koenigsegg een nieuw snelheidsrecord binnen met de Agera RS en op diezelfde dag werd het 0-400-0 km/h-record nog even aangescherpt.
In slechts 33,29 tellen wist de Agera RS dezelfde sprint- en remactie te voltooien. Daarmee wordt het nog lastiger voor auto's als de Chiron en de Hennessey Venom F5 om de titel van Koenigsegg af te pakken. Tussendoor zette Koenigsegg nog even een record op zijn naam door de hoogst gemeten snelheid op de openbare weg te halen. De Agera RS wist 457,49 km/h te halen, al is deze snelheid slechts één kant op gemeten. Koenigseggs 1.395 kilo wegende Agera RS perst tot 1.361 pk uit zijn biturbo-5.0 V8.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen